En iyi Bisiklet Kaskları

Doğru kaskı seçmek, doğru bisikleti seçmek kadar önemlidir. Konfor, aerodinamik, havalandırma veya korumaya öncelik verdiğinizde, En iyi yol bisikleti kaskları seçimlerimiz sizlere yardımcı olacaktır. Yol bisikleti kaskları, sadece yaralanma riskini azaltmakla kalmayıp aynı zamanda çoğu yarış türü için zorunlu olan hayati bir aksesuardır. En iyi yol bisikleti kaskları listesinde değerlendirmiş olduğumuz kask modelleri yapılan araştırmalar, kullanıcı yorumları, fiyat performans ve yurt dışı kaynaklı veriler dikkate alınarak ülkemizde satışı olan modeller olarak değerlendirilmektedir.

Son bir kaç yıl içinde, sürücü güvenliğini artırmak, ağırlığı azaltmak, daha fazla havalandırma sunmak ve aerodinamiği geliştirmek için kasklar geliştirilmiştir, ancak tüm yol bisikleti kaskları esas olarak kafanıza güvenli bir şekilde oturan, bir kayışla sabitlenmiş plastik kaplı bir köpük kabuktur. Çenenizin altında ve ayarlanabilir bir mandal bulunmaktadır. Bir bisiklet kaskı takmak, bir bisikletçinin güvenliği için son derece önemlidir, bu yüzden satın alabileceğiniz en iyi bisiklet kasklarını bir arada toparladık.

En İyi Yol Bisikleti Kaskları

Giro Cinder MIPS

MIPS kask , (Mips) dayanıklı Kalıp İçi Yapı ve iki yönlü uyum ayarıyla Roc Loc® 5 fit sistemi dahil birçok harika özellik sunar.  İnce tasarımı çok hafiftir ve optimum havalandırma sunar.  MIPS  (Çok Yönlü Darbe Koruma Sistemi) potansiyel olarak darbelerden kafa hasarını azaltan veya başa aktarılan enerji miktarını azaltmak için tasarlanmış kask içinde bir kayma düzlemi sistemidir .  Kaskların  uyum ve rahatlığını arttırmanın yanı sıra  Roc Loc® 5  tek bir elinizi kullanarak saniyeler içerisinde uyum gerginliğini ve arka devrilme eğimini kolayca özelleştirmenizi sağlar.  Ve karşılaştırılabilir sistemlerden daha hafiftir ve onu kafa kucaklama lüksünde en üst seviyeye çıkarır Süper Fit ™ Mühendisliği “insan ölçekli faktörleri” ve dünyanın en iyi bisiklet sürücüleri için kask işçiliği 20 yılı aşkın dayanarak Giro tescilli üç boyutlu uyum sistemdir.  Sonuç, dünya nüfusunun% 98’ine uyan, ancak sizin için özel yapılmış gibi görünen (ve uyan) bir kask. In-mold constructon  yapımı  kask darbe emici köpük astar ile sert bir polikarbonat dış kabuktan oluşur.  Füzyon işlemi, kalıp içi kaskları geleneksel kasklardan daha hafif ve daha soğuk hale getiren daha iyi havalandırma sistemleri sağlar.

Özellikleri

Gelişmiş havalandırma teknolojisine sahip bir kasktır
Kask içerisindeki ve havalandırmalarda ki yönlendirmeler sayesinde yüksek hava akışkanlığı bulunur.
Komposit malzemeden üretilmiş olduğundan 270 gr gibi çok hafif bir yapıya sahiptir
Roc Loc 5 ayar sistemi sayesinde kafaya tam oturur ve konforlu bir sürüş sağlar
21 adet ekstra geniş havalandırma kanalı ve hava yönlendirme hatlarına sahiptir

Teknoloji:Mıps™:Darbelerden ,kafa hasarını azaltan veya başa aktarılan enerji miktarını azaltmak için tasarlanmış kask içinde bir kayma düzlemi sistemidir. MIPS bir beyin koruma sistemidir.Dönme hareketi beyin yaralanmalarına neden olabilir.Düşük sürtünme katmanı, darbe sırasında beyne dönüş hareketini azaltarak her yöne 10-15 mm kayma hareketine izin verir

Roc Loc 5:  Kullanımı kolay olan bir mikro-ayarlama kadranına sahip geliştirilmiş bir tutma sistemi olup: dial basit bir büküm açılır ve kaskın tutma sistemini sıkar.  Ayrıca, Giro gözlüklerini yerleştirmek için ergonomik kollar ve kaskınızı çıkarmadan ayarlayabileceğiniz 15mm’lik bir dikey dirsekte sunuyor. 

In-mold constructon: Sağlam bir polikarbonat dış kabuğu, kaskın darbe emici köpük astarı ile birleştirir.  Füzyon işlemi, daha iyi havalandırma sistemleri sağlar ve kalıp içi kaskları geleneksel kasklara göre daha hafif ve daha soğutucu hale getirir. 

Super Fit™ Engineering:K askın çok rahat olması,  Giro’nun tescilli üç boyutlu Süper Uyum sisteminin sağladığı bir avantajdır.Ürün tasarımı ve geliştirme sürecinin temeli çeşitli baş ve yüz şekillerinin ölçüm verilerine dayanarak 20 yıla aşkın kask tasarımı üzerinedeki uzun uğraşların sonucudur. Laboratuvarda kapsamlı testlerden sonra, ürün ayrıca titiz ve pratik testlerede tabi tutulur.

The Wind Tunnel: Detaylandırılmış tasarım kaskın gövdesindeki aktif havalandırma kanallarını, kaskın içindeki egzoz kanallarıyla birleştirir ve ısı ve bayat havayı dışarı atarken binicinin başının üstüne ve etrafında taze, serin havayı iter. 

Kask Mojito X

Mojito yol bisikletçileri arasında popüler bir seçim olmaya devam ediyor. Mojito kısa süre önce kask takma ve konforunu iyileştirmek için küçük bir güncellemeden geçti ve şimdi Mojito X olarak adlandırılıyor. 

Kask Mojito kafanın arkasında yer alan ayar mekanizmasında bulunan Up‘n’Down sistemiyle kaskın kafaya daha güvenli ve konforlu oturmasını sağlar. Mojito’nun İç yüzeyindeki ped’ler bakteri oluşumuna karşıdır. Çene kısmında yer alan deri kayış ise cildin tahriş olmasını engellerken bisikletçiye tüm gün kullanım konforu sağlar.

Geraint Thomas looks relaxed before Stage 12 of the 2015 Vuelta Espana

Özellikler

Ağırlık 220 Gr ve 26 delik sayısına sahiptir.

Eco-Leather Chinstrap
Anti alerjik ve yıkanabilir deri kayışı sayesinde çene bölümünde rahatlık sağlar.

In Moulding
İçerisindeki in Moulding teknolojisi ile darbe anında şok emme direncini en yüksekte tutar.

Mit

Bütün Kask marka kasklarda bulunan polikarbonat malzeme ile yüksek güvenlik sağlar.

High Visibility

En düşük ışık koşullarında bile güvenliği arttırıcı yüksek görünürlü sticker’lar.

Sanitized treated fabric

Kaskın iç dolgu kumaşı antibakteriyaldir.

Up and down fit system
Kaskın arka tarafında bulunan aşağı yukarı hareket eden ayar sistemi sayesinde kafaya tam oturur.

Bontrager – Kuantum

Her şeyi yapan kask

Geniş koruma, harika görünüm ve güvenli bir uyum ile Quantum, sadece binmek isteyen sürücüler için mükemmeldir. Üstün koruma için MIPS (Çok Yönlü Darbe Koruma Sistemi) teknolojisine sahiptir ve mükemmel havalandırma özelliğine sahiptir, bu da patika ve kasaba için idealdir.

MIPS (Çok Yönlü Darbe Koruma Sistemi), beyin cerrahları ve bilim adamları tarafından, kafadaki açılı etkilerin neden olduğu beyindeki dönme kuvvetlerini azaltmaya yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

Özellikleri

 1. MIPS Beyin Koruma Sistemi
 2. Boa® Sistemi, tek elle kask uyumunu kolayca sabitlemenizi ve ayarlamanızı sağlar
 3. Kalıp içi kompozit iskelet, daha büyük havalandırma kanalları ve artan hava akışı için kask bütünlüğünü artırır
 4. Kask pedleri yumuşak, rahat, nem emici ve yıkanabilir
 5. Dahili, gömme kanallar sizi serin ve kuru tutmak için hava akışını başınızın üzerine taşır
 6. Çıkarılabilir geçmeli vizör ve bağlantı noktası kapakları, stilinize uyacak birden fazla görünüm sağlar
 7. LockDown bölücüler kask kayışı yönetimini temiz ve kolay ayarlanabilir hale getirir
 8. Çarpışma Değiştirme Garantisi, mülkiyetin ilk yılında bir çarpışmada ücretsiz kask değiştirme olanağı sunar

Giro Synthe Kaskı (MIPS)

MIPS özellikli Synthe ™ bisiklet kasklarının geliştirilmesinde liderdir. Özel bir Aero kaskının aerodinamiklerini, süper düşük ağırlık ve üst yarış bisikleti kaskının olağanüstü havalandırmasıyla birleştirir.

Roc Loc® Hava Sistemine adaptasyon mikro adımlar halinde gerçekleştirilir, entegre gözlük tutuculu aero grid panelleri aerodinamiği iyileştirir.™ MIPS Synthe kask , (Mips)dayanıklı Kalıp İçi Yapı ve iki yönlü uyum ayarıyla özelldir. Roc Loc® Hava Fit devrim niteliğindeki fit sistemi, soğutmanın yanı sıra fit konfor ve stabiliteyi artırarak kask performansına yeni bir boyut kazandırıyor. 

Kaskı kafatasının üstünden biraz hafifçe asan patentli bir tasarım kullanan Roc Loc® Air, serin hava akışının doğrudan kafanızdan geçmesine izin vererek, havalandırma deliklerinin performansını daha da arttırır ve kaskın içindeki ısıyı dışarı akıtır.Sığdır ve his ayarları Roc Loc® 5’i taklit eder, böylece tek bir elinizi kullanarak saniyeler içerisinde uyum gerginliğini ve öne doğru eğilmeyi kolayca özelleştirebilirsiniz.

Giro Synthe MIPS kaskta. doğru yerlerde doğru miktarda dolgu maddesi vardır, optimum uyum için kolayca ayarlanabilir ve yarı aerodinamik profil ile iyi miktarda havalandırmayı dengeleyebilir. En yeni üst düzey kaskların çoğunda olduğu gibi, ek çarpışma güvenliği için yerleşik bir MIPS astarına sahiptir ve ayrıca serin ve rahat bir oturuşta ayar yapmanıza yardımcı olmak için Giro’nun harika Roc Loc Air fit sistemi ile birlikte gelir. Göz kamaştırıcı ve üstün özelliklere dahip Synthe MIPS’ pro kasklar içinde en tepededir.Kask konforu kesinlikle bireysel kullanıcı tercihlerine bağlı olsa da, Synthe MIPS çok çeşitli kafa şekilleri ve boyutları için rahat etmesine yardımcı olan birkaç önemli özelliğe sahiptir. 

Synthe MIPS baş ve EPS köpük astar malzeme arasında küçük bir boşluk oluşturmak için tasarlanmış tam çevresi ayarlanabilir kafa bandı ile Roc Loc Hava fit sistemine sahiptir. Bu, kaskın içindeki hava akışını desteklemeye yardımcı olur ve başınızı köpük astara çarpmasını özelleştirilebilir bir uyum için daha fazla esneklik sağlar. Bu sistem, sert köpüklere karşı herhangi bir basınç noktasını ortadan kaldıran başın çevresine dengeli bir şekilde oturmasını sağlar. Dolgu, diğer bazı modellere kıyasla çok azdır, ancak iyi yerleştirilmiştir ve diğer tasarım özelliklerini çok rahat oturması için tamamlar. Çene kayışı sistemi ve ayarlanabilir Y tokası çok iyi tasarlanmış ve yüze yassı şekilde yerleştirilmiş ve kayışlar için kullanılan dokuma malzemesi ince, esnek ve çok rahatttır. 

Roc Loc Air Fit sistemi kafanın tüm çevresine dolandığından, çok çeşitli kafa şekillerine uyum sağlama konusunda mükemmeldir. Kaskın arkasındaki ayar kadranı diğer bazı modellerden biraz daha küçüktür, ancak eldiven takılıyken manipüle edilmesi nispeten kolaydır. Synthe MIPS ayrıca, kafanızda kaskın doğru şekilde konumlandırılmasını sağlamak için 2 cm ileri ve geri ayarına sahiptir. Ayarlanabilir Y tokaları, ön ve arka çene ayaklarının eşit şekilde gerilmesine izin verir ve Y kemerini kulağın altına yerleştirmeyi kolaylaştırır. 

Büyük Boy Synthe MIPS 312 gram , medium büyüklüğü ise 268 gramdır ve onu en hafif modellerinden biri yapar. Ön havalandırmalardaki lastik güneş gözlüğü tutucular gibi ek özellikler, kaskın işlevselliğini artırarak rakipleri arasında öne çıkıyor. Kaskın eksi tarafı ise ,ekstra bir ped takımı ve bazı rakipleri gibi bir kask çantası olmamasıdır, ancak bunlar küçük şikayetlerdir.

Teknoloji:

Mıps™:Darbelerden ,kafa hasarını azaltan veya başa aktarılan enerji miktarını azaltmak için tasarlanmış kask içinde bir kayma düzlemi sistemidir. MIPS bir beyin koruma sistemidir.Dönme hareketi beyin yaralanmalarına neden olabilir.Düşük sürtünme katmanı, darbe sırasında beyne dönüş hareketini azaltarak her yöne 10-15 mm kayma hareketine izin verir
Kalıp İçi ( in-mold ) : Konstrüksiyon ile sağlam polikarbonat dış kabuk, darbe emici EPS iç kabuğunun bir seferde köpükleştirilmesi sırasında yapıştırılır. Kask, herhangi bir ilave ağırlık olmadan daha sert hale gelir. Bu üretim süreci ayrıca çok daha iyi havalandırma sistemleri ve delikleri oluşturmayı mümkün kılar. Kalıp içi kasklar geleneksel kasklardan daha hafiftir ve çok daha iyi havalandırma sistemlerine sahiptir.
Roc Loc® Air:Devrim niteliğindeki Roc Loc® Air Fit Sistemi, Roc Loc® 5 ile aynı üstün özelliklere sahiptir ve ayrıca kask iç kısmındaki hava akışını ve havalandırmayı geliştirir. Eşsiz tasarım kask kabuğu ile kafa arasında küçük bir hava yastığı oluşturur, böylece rüzgarın uyumsuz ve konforludur. Sadece Giro’dan gelebilecek yeni bir uyum, rahatlık ve havalandırma seviyesi.
Rüzgar Tüneli ™:Rüzgar Tüneli ™ Havalandırma, Giro’nun kendine özgü iç kanallar sistemidir ve başınızın etrafına ve etrafına serin, temiz hava kanalize eden, dışarı çıkan ısıyı ve bayat havayı sıkan aktif havalandırma kanallarıdır. Her yolculukta görebileceğiniz ve hissedebileceğiniz bir fark.
X-Static®:X-Static® pedleri gümüş ipliklerle dokunmuştur. Çabuk kuruma ve antibakteriyel koku önleyici etkiye sahiptir. Ek olarak, X-Static® pedleri sürücüye termal özelliklerinden dolayı ısıya maruz kaldıklarında soğutma ve ısınma hissi verir.

Kask Protone

Kask protone, yenilikçi dizaynı sayesinde bisikletçilere hem aerodinami hem de serinliği bir arada sunuyor. Protone sadece 215g ağırlığındadır ve daha rahat bir sürüş sağlamak için çok katmanlı açık hücre yapım sürecine sahip bir 3D Kuru dolgu kullanır. CoolMax® kumaşlardan yapılmış çıkarılabilir ve yıkanabilir iç dolguya sahiptir ve iç dolgu kumaşı Sanitized® antimikrobiyal işlem kullanılarak işlenmiştir. KASK ayrıca kaskın üst, taban halkası ve arkası için bir polikarbonat kapak oluşturmak için Çoklu Kalıplama Teknolojisini kullanmaya devam etti. Bu, kabuğun şok emilimini arttırmak için KASK In-Moulding Teknolojisi ile iç polistiren kapağa birleştirilir. Güçlendirilmiş çerçevesi, kabuğun kırılması şokunu daha da azaltır.

Sadece 215g ağırlığında olan Protone, diğer havalandırmalı kasklara kıyasla en düşük sürtünme ve en hızlı ısı yayma katsayılarına sahiptir. Birkaç havalandırma deliği ve kalın bir dolgu malzemesi sayesinde, ısı ve nem çok hızlı bir şekilde dağıtılır, güvenlikten vazgeçmeden konforu ve performansı artırır: üst alan, çarpışma korumasını artıran dahili bir plastik alt yapı ile güçlendirilmiştir. On dokuz renk mevcuttur.

Teknolojileri

Eco-Leather Chinstrap
Anti alerjik ve yıkanabilir deri kayışı sayesinde çene bölümünde rahatlık sağlar.

3d Dry Padding
Kaskın içerisindeki çok katmanlı padler en iyi performansı ve konforu sağlamak için hızlı kuruma sağlar.

Coolmax fiber
Çıkabilir ve yıkanabilir iç pedler.

In Moulding
İçerisindeki in Moulding teknolojisi ile darbe anında şok emme direncini en yüksekte tutar.

Mit
Bütün Kask marka kasklarda bulunan polikarbonat malzeme ile yüksek güvenlik sağlar.

Sanitized treated fabric
Kaskın iç dolgu kumaşı antibakteriyaldir.

Aero Control
Rüzgar tünelinde test edilmiş üst düzey aerodinamik yapı.

High Visibility
En düşük ışık koşullarında bile güvenliği arttırıcı yüksek görünürlü sticker’a sahiptir.

Abus Airbreaker

Abus AirBreaker, yüksek performansa değer veren ve yüksek talepleri olan yol bisikletçileri için harika bir kask. Kask aerodinamik, konfor, havalandırma ve güvenlik açısından mükemmeldir. Valverde’nin bu kaskla dünya şampiyonu olması iyi bir sebep!

ABUS bisiklet kaskları, yüksek kaliteli malzeme, son teknoloji ürünü üretim ve en iyi tasarım anlamına gelir. Mükemmel bir kullanım konforuna ve başınıza uyacak çeşitli ayar seçeneklerine sahip yenilikçi bisiklet kasklarıdır. Bebekler ve küçük çocuklar için kasklardan kentsel kasklara ve üst düzey yol bisikleti kasklarına: ABUS ürünleri güvenilir teknolojik çözümler ve iyi havalandırma sunar. Ayrıca, birçok çocuk ve şehir kaskı üzerindeki entegre bir arka ışık ek güvenlik sağlar.

Özellikleri

 • Ağırlık : yakl. 200 gr
 • In-Mold Darbe emici kask malzemesi (EPS) ile dış kabuk ile dayanıklı bağlantı için Kalıp İçi
 • Forced Air Cooling Technology : Optimum kafa iklimi için gelişmiş havalandırma sistemi
 • Akış kanallarına bağlı 11 hava girişi ve 3 hava çıkışı ile mükemmel havalandırma
 • FlowStraps: Özel olarak geliştirilmiş kayış profili sayesinde aerodinamik, sarsıntısız ve cilt dostu
 • Zoom Ace: Özelleştirilebilir uyum için kullanışlı ayar tekerleği ile ince ayarlanabilir ayar sistemi
 • ActiCage Lite: Birçok spor kaskının EPS’sine entegre edilmiş yapısal bir takviye. Optimum havalandırma ve aşırı konfor sağlarken maksimum koruma sağlar.
 • AirPort: Kayış kılavuzlu aerodinamik gözlük tutucu
 • Ponytail compatibility : Kask kıyafeti giyenler için çok uygundur

Bontrager XXX WaveCel

Kask darbesine karşı korunmada en büyük ilerleme

Bontrager XXX WaveCel güçlü koruma sunar ve optimum aerodinamik ve yüksek konfor ile cezbedici özelliktedir. Ayrıca Bontrager XXX, Trek-Segafredo kadın ve erkek takımlarının WaveCel kaskıdır.

Trek ve alt markası Bontrager, “yaygın bisiklet kazalarından kaynaklanan sarsıntıların önlenmesinde standart EPS (genişletilmiş polistiren) köpükten 48 kat daha etkili olduğu kanıtlanmış” olduğunu iddia ettikleri WaveCel adlı yeni kask teknolojisini tanıttı. WaveCel kaskın içinde sıkıştırılabilir bir hücre yapısıdır. Sadece Bontrager’den temin edilen bu kask teknolojisi, 30 yıldan fazla bir süredir endüstri tarafından kabul edilen güvenlik standartlarını yeniden tanımlamaktadır.

Özellikler

 • Ağırlık (S) 325gr
 • Gelişmiş WaveCel kask teknolojisi
 • Boa® sistemi ile kask tek elle ayarlanabilir ve ayarlanabilir
 • Kolayca ayarlanabilen kayış ayırıcı, kafaya oturma yerinin ince şekilde ayarlanmasını sağlar
 • Aerodinamik şekli sayesinde rüzgarı yenin ve daha hızlı gidin
 • Antibakteriyel AgION pedleri nemi giderir ve kokuları doğal bir şekilde giderir
 • Silikon kanallı ilave NoSweat ped terlemeyi gözlerden uzak tutar ve net bir görüş sağlar
 • Viper Kırmızı, Beyaz ve Görünür Sarı’nın renkleri Team Trek-Segafredo çıkartma kiti ile birlikte gelir.

WaveCel, bazı tipik bisiklet kazalarında kafa yaralanmalarına karşı inanılmaz etkili koruma sağlayan sıkıştırılabilir bir hücre malzemesidir. Materyal yapısı, darbeyi kafanıza ulaşmadan emmesi için üç fazda tepki verir.

Sadece Bontrager kasklarında kullanılan bu malzeme, aktif insanlarda bisiklete özgü kafa yaralanmaları problemini çözme hedefini belirleyen bir biyomekanik mühendis ve ortopedik cerrahın buluşudur. WaveCel, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden fon alan ilk gelişmiş kask teknolojisidir.

Kask Valegro

SKY Takımı ile işbirliği içinde geliştirilen Valegro, sıcak koşullarda tırmanırken veya sürerken en iyi konforu sağlamak için tasarlanmıştır.

VALEGRO polikarbonat kabuğunun profili, termo soğutma performansı açısından en iyi sonuçları almak için KASK mühendisleri tarafından bir rüzgar tüneli ile birlikte test edilmiş ve rafine edilmiştir. VALEGRO, gelişmiş havalandırma ve sadece 180g (küçük boyutlu) etkileyici bir ağırlık sunar. Bu yeni tasarım, yeni nefes alabilen ve çabuk kuruyan dolgu ile 37 havalandırma deliğinden maksimum soğutma sağlar. 5mm hızlı fitilleme ısıl şekillendirilmiş üç boyutlu dolgu tabakası, Resistex Carbon kullanılarak antistatik, bakteriyostatik, ısı düzenleyici ve nem aktarıcıdır. Bu en son teknolojinin yanı sıra, eko-deri kordonlu çene pedi, gün boyu rahat bir kask takmaya katkıda bulunur.


Teknolojileri

Ağırlık 
180g (Small)

HyVent 
Kaskın dizaynı havanın içeri girmesini ve ısıyı dışarı atmasını sağlar.

High Breathabilty
Kaskın içindeki pedler ciltte nem oluşumunu yavaşlatır ve sıcaklığı sabit tutar.

Anti Bacterial
İçerisindeki ped sayesinde deriyi bakteri oıluşumundan korur, böylelikle alerji oluşumunu engeller.

Anti Static
Pedlerin iletkenliği, hareket halinde vücutta oluşan elektriği emer.

3d Dry Padding
Kaskın içerisindeki çok katmanlı padler en iyi performansı ve konforu sağlamak için hızlı kuruma sağlar.

Eco-Leather Chinstrap
Anti alerjik ve yıkanabilir deri kayışı sayesinde çene bölümünde rahatlık sağlar.

Mit
Bütün Kask marka kasklarda bulunan polikarbonat malzeme ile yüksek güvenlik sağlar.

In Moulding
İçerisindeki in Moulding teknolojisi ile darbe anında şok emme direncini en yüksekte tutar.