En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

En iyi su geçirmez ayakkabılar, teknolojinin getirdiği en yenilikçi araştırmalar dahilinde üretilen modellerdir. En iyi su geçirmez ayakkabıyı üretebilmek için bir çok markanın kıyasıya rekabete girdiğini görüyoruz. Su geçirmez ayakkabılarda tipik olarak, taban için kauçuk pvc malzemeler kullanılırken, üst kısım için sentetik deri veya neopren malzemeler kullanılmaktadır. Ayakkabıların gözeneksiz membranı, sıvıların içeri girmesini engeller. Gün boyu kuru ayaklara değer veren biriyseniz, ihtiyacınız olan su geçirmez spor ayakkabıların listesine göz atabilirsiniz.

Ayakkabılar laboratuvarda adım sayısını taklit eden mekanik bir kola giydirilerek yarı gövdesine kadar suya batırılır. Bu test sayesinde ayakkabının kuru kalabildiği km sayısı ve süre belirlenir.

10 000 bükülmeyaklaşık 3 saat
30 000 bükülmeyaklaşık 8 saat
50 000 bükülmeyaklaşık 12 saat
En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

GORE-TEX

Gore-tex su geçirmez ve nefes alabilen bir membran (zar) çeşididir. Kumaşın yapısında bulunan suya, rüzgara dayanıklı ve nefes alabilen aşırı derece ince bir zardır. Üzerinde, santimetre karede dokuz milyardan fazla gözenek bulunmaktadır. Bir GORE-TEX katmanlı kumaş oluşturmak için GORE-TEX zar yüksek performanslı astar ile kabuk tekstil arasına yerleştirilir. Gore-Tex kumaşlar suyu ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar. GORE-TEX® teknolojisine sahip ürünler sizi hem dışarıdan hem de içeriden kuru tutar.

The North Face Ultra Fastpack IV Futurelight

Su Geçirmez Bot

Dördüncü kez yenilenmesiyle birlikte Ultra Fastpack Ayakkabılar daha da iyi olmaya devam ediyor. The north face Ultra Fastpack IV sürümü, nefes alabilen-su geçirmez FUTURELIGHT teknolojisiyle oyununun kurallarını baştan yazmak için rakiplerine meydan okumaya devam ediyor. Nano dokuma sayesinde nefes alabilen membran, su geçirmememe özelliği sunarken aynı zamanda ayaklarınızı sıcak ya da nemli hissetmemenizi sağlıyor. Sunduğu konfor bununla da bitmiyor. Springy, OrthoLite X35 Hybrid taban sayesinde yastıklama özelliğine sahiptir, aynı zamanda hızlı tepki verir ve FastFoam orta tabanlarıyla birlikte daha verimli bir doğa yürüyüşü için enerji geri dönüşünü maksimuma çıkarır.

the north face su geçirmez bot
En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

Ultra Fastpack’ler özellikle zorlu parkurlarda hızlı hareket etmek için tasarlanmıştır. Ayakkabının tasarımı dalgalı, kayalık arazi için optimize edilmiştir. Vibram Megagrip isminden de anlaşılacağı gibi, ıslak ve çamurlu, kuru ve gevşek tüm yüzeylerde üstün tutuş performansı sağlar. Koruyucu ayak başlıkları ve topuk kaplamaları ile ayak burun ve topuk kısımlarının zedelenmesinin önlenmesine yardımcı olur. Aşırı dirençli yürüyüş ayakkabıları ile hızınızı kesmek istemiyorsanız, Ultra Fastpack’ler tam size göre.

The North Face Su Geçirmez Teknolojisi

 • FUTURELIGHT, sıradan membranların ağırlığının çok altında yumuşak, esnek, su geçirmez ve nefes alabilen bir membran oluşturmak için nanospinning teknolojisini kullanır
 • Dikişsiz TPU kaplamalara sahip aşınmaya dayanıklı performans örgü üst yüzeyler
 • Koruyucu parmak kapakları ve topuk kaplamaları
 • Entegre ghillie bağcık sistemi
 • OrthoLite® X35 ™ Hybrid ™ tabanlıklar, ince köpük katmanlarıyla yüksek etkili yastıklama sunar
 • FastFoam ™ orta taban sistemi enerji geri dönüşünü en üst düzeye çıkarır
 • ESS orta ayak bacakları destek sağlar
 • 3M ™ yansıtıcı topuk bandı, düşük ışık koşullarında görünürlüğü artırır
 • Merdiven basamaklı çıkıntı tasarımına sahip Vibram® Megagrip dış tabanlar mükemmel tutuş sağlar

Salomon X Ultra 3 GTX Gore-Tex

Su Geçirmez Spor Ayakkabı

Salomon X Ultra 3 GTX Gore-Tex Su Geçirmez Ayakkabısı; Tüm dünyada en çok tercih edilen ayakkabı modellerinden X Ultra 2 GTX’ in güncellenmiş versiyonudur. Gore-Tex membranlı su geçirmez Sensifit teknolojili saya, 3D Advanced Chassis şasi ile entegre edilmiş Contagrip taban sistemi, Quicklace kolay bağcık sistemi ve bağcık cebi gibi teknik detaylar ile maksimum yürüyüş konforu ve kavrama sağlar.

En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

Salomon Su Geçirmez Ayakkabı Teknolojisi

 • Gore-Tex® membranlı su geçirmez sentetik deri, kumaş
 • Saya çatı yapısı: Sensifit™
 • Astar: Nefes alabilir yumuşak kumaş
 • İç Tabanlık: Ortholite®
 • Alt Taban: Non-Marking Contagrip™
 • Taban Şasi: 3D Advanced Chassis
 • Orta Taban: EVA kalıp
 • Bağcık sistemi: Quicklace™

Ortholite; iç taban yastığı, Ortholite köpük ve EVA malzemenin birleştirilmesi ile üretilmiş, ayak sağlığına, serinletme, kuru tutma, hijyen, darbe emme ve konfor gibi önemli katkılar sağlamıştır. Ortholite iç taban, ayak kokusu ve mantar oluşumuna engel olur ve zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak bu özelliklerini kaybetmez, Ortholite aynı zamanda çevre dostudur, geri dönüştürülebilir. Ortholite markasının, özel ürünü olan ve dünyaca kabul görmüş Ortholite köpüğü ve evasının kullanıldığı tabanlıklardır. Ayağın ayakkabı içerisinde rahat etmesini sağlar ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

QUICKLACE; Ayakkabının kolaylıkla giyilip çıkartılabilmesi için tasarlanmış bir teknolojik parçadır. Ayakkabının ayağı tamamen sarmasını sağlar. Böylece ayakkabı kullanıcının ayağına göre üretilmiş gibi bir his verir.

Sensifit; Orta tabandan bağcıklara kadar ayağınızı sıkıca sarar, size güvenli, sağlam ve ayağınızın şeklini alan bir kalıp sağlar. Koruyucu topuk kaplama Topuk direnci ve koruması sağlar, Nefes alabilen, hızlı koruma sağlayan aşınmaya dirençli astar kumaş yapısı.

3D Advanced Chassis; Teknolojisi ile en zorlu arazide bile tutarlı denge ile performansınızı düşürmeden hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur. Gelişmiş 3D şasi taban teknolojisi, özellikle engebeli ve dağlık arazide üstün adım kontrolü, şok emilimi, zemin tutunma ve denge istikrarı sunarak ayaklarınıza maksimum konfor sağlar.

Columbia Bm1766 Firecamp Boot

Su Geçirmez Bot

Ağır kış şartlarında ayakları sıcak ve ferah tutmak üzere tasarlanan Columbia Firecamp, zorlu hava şartlarında konforu, sağlam tutuş özelliği ve suya karşı dayanıklı yapısı sayesinde yüksek performans sergiliyor. Hafif, soğuk ve suya dayanıklı yapısı sayesinde ayakları sıcak tutan performansı ile güvenli adımlar atmaya yardımcı oluyor. Her stil ile kolaylıkla kombine edilebilen Columbia su geçirmez Firecamp bot, ister doğada ister günlük hayatta ister klasik ofis stilinde ideal bir şekilde kullanılabiliyor.

En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

Columbia Su Geçirmez Bot Teknolojisi

Omni Tech Columbia’nın tescilli su geçirmez nefes alabilir teknolojisidir. Omni Tech, mikro delikli membranı sayesinde sıcak hava ve nemin dışarı atılmasına yardımcı olurken, dışarıdan da soğuk havanın içeri girmesini engeller. Mikro delikli membran sayesinde maksimum konfor sağlar.

Techlite; Bu özel olarak formüle edilmiş malzeme darbe emici desteği ile ayağı korumayı sağlar, böylece rahat bir şekilde uzun mesafeler gidebilirsiniz.

Omni-Grip dış tabanları arazi tipine bakmadan kullanıcılara ihtiyaç duydukları zemine tutunma özelliğini sunar.

 • Kar: Yoğun kar ve buz alanlarında kompakt bir taban alanından, yumuşak ve toz halindeki kar koşullarında açık bir delme alanından faydalanarak tutunma sağlar.
 • YÜRÜYÜŞ: Gevşek durumdaki topraklara tutunur ve yapılan yürüyüşlerde daha sağlam adım atılmasını sağlar.
 • SU: Kalıplı “siped” alan (suyun ayakkabı tabanından atılmasına yardımcı olan küçük kesikler) ıslak yüzeylerde üstün bir yüzeye tutunma performansı verirken çevre kuru yüzey alanı sağlam zeminlere tutunmanızı kolaylaştırır.

Timberland Cross Mark Gtx Chukka

Su Geçirmez Bot

Modern atletik performans inovasyonu ile outdoordan ilham alan stil ve dayanıklılığı ile bir araya getiren timberland, Goretex teknolojisi ile su geçirmez yapıda ürettiği Cross Mark Gtx modeliyle ayaklarınızın üzerinde daha hafif, hızlı olmanızı ve macera dolu bir deneyim yaşamanızı sağlar.

En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

Timberland Su Geçirmez Ayakkabı Teknolojisi

 • Dış Materyal : 100% Deri ve Goretex teknolojisi ile garantili su yapı
 • Aerocore Taban: Enerji sisteminin yeni ve hafif tasarımı üstün esneklikte yastıklama ile her adımda rahatlığı mümkün kılar.
 • Ortholite; iç taban yastığı
 • Taban Materyal : 100% Kauçuk
 • İç Materyal : 100% Tekstil

Adidas Terrex Swift R2

Spor giyimin her alanında kaliteli ürünler çıkartan adidas, outdoor konusunda da benzersiz tasarımlar ortaya koymaktan geri kalmıyor. Geliştirdiği üstün teknolojiler sayesinde dayanıklı ve güçlü ayakkabılar tasarlayan marka, adidas terrex swift R2 ayakkabısı ile yürüyüşlerinizi, muhteşem deneyimlere çeviriyor. Engebeli dağlık arazilerde hızlı hareket etmenizi sağlayan, zemin koşullarına uyum sağlayarak rahatlık ve konforu aynı anda sunan ürün, her türlü yüzeyde zemin tutuşu imkânı veriyor. Outdoor yürüyüşler için tasarlanan ürün, dayanıklı ve kaliteli malzeme yapısı ile ön plana çıkıyor.

Yürüyüş ayakkabısı, biraz ağır olduğu için kötü bir şöhrete sahiptir. Adidas Terrex hafif ama aynı zamanda oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Continental kauçuk sizi her koşulda dengede tutmak için tasarlanmıştır. Ayakkabının hızlı bağlanabilen yapıda olması, bileksiz, dayanıklı sayası engebeli zeminlerde denge sağlarken, Continental™ kauçuk dış tabanı ıslak ve kuru zeminde yeri iyice kavramaya odaklanır.

En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

Traxion™: Basıncı ayağın her noktasına eşit ölçüde dağıtarak, özellikle engebeli arazilerde maksimum zemin tutuşu ve dayanıklılık sunan dış taban yapısıdır.

Continental™ Rubber: Yüksek performanslı kauçuk dış tabanı, hava koşulları nasıl olursa olsun, zemini daha iyi kavramanıza ve daha güçlü zemin tutuşuna fırsat tanıyarak, olabildiğince dengede kalmanızı sağlar.

Özellikler:

 • Su geçirmez ve nefes alabilir GORE-TEX® astar,
 • Hızlı bağlanabilen ve ayağı saran çözülmez bağcık yapısı; bağcıkların dolaşmasını önleyen stopperler,
 • Koruma sağlayan, döküm TPU burun kısmı,
 • Her yönde üstün tutuş sağlayan Traxion dış taban,
 • Islak zemin koşullarında bile olağanüstü tutuş sağlayan Continental™ kauçuk
 • Ağırlık: 350 g (42,5 numara)

2 thoughts on “En İyi Su Geçirmez Bot ve Ayakkabı Modelleri

 • 24 Ocak 2021 tarihinde, saat 07:16
  Permalink

  Adidas terrex aldım oldukça memnunum

 • 29 Ocak 2021 tarihinde, saat 08:19
  Permalink

  Koşu ayakkabısı aldım su geçirmez goratex olandan karda denedim oldukça başarılıydı.

Yorumlar kapatıldı.