Metabolizmayı hızlandıran Kilo verdiren bitkiler tarifi

 

Doğada bitkilerin faydalarını saymakla anlatamayız. Doğa ananın bize vermiş olduğu bu bitkilerden faydalanmak için yapılması çok basit ve ilk kullanımdan itibaren kendini hissettirecek bir bitki karışımı yapacağız. Bu karışımla sabah uyandığınızda kendinizi daha zinde hissedeceğiniz’den şüpheniz olmasın. Öncelikle amacımız metabolizmayı hızlandırmak ve zayıflamak olduğundan yağ yakımını hızlandıran bu karışımı gün boyu ara ara içerek akşama kadar tüketebiliriz.

Hazırlanışı 

  • 1 Lt suyun içine
  • 1 çubuk tarçın
  • 1 adet limon
  • 3-5 adet karanfil
  • bir kaç demet maydanoz 
  • 5-6 yaprak yeşil nane

Karışımı akşam yatmadan önce yapıp sabaha kadar beklettiğimizde etkisi oldukça faydalı olucaktır. Şimdi yapmış olduğumuz bu karışımın faydalarını hep beraber görelim.

Tarçının faydaları, Diyabet düşmanı olan tarçın bağışıklık sistemini güçlendirme etkisi olduğundan oldukça faydalıdır, ayrıca tarçın beyin sağlığını ve 
yorgunlu önlediği gibi metabolizmayıda hızlandırdığından bu karışımın olmazsa olmazıdır.

Liomun faydaları, Limon C vitamini deposu olduğu için bağışıklık sistemimizi güçlendirmede oldukça faydalıdır, limon düşük kalorili olduğundan kan şekerinide
dengeler ve oldukça hoş bir aroma etkisi oluşturur.

Karanfilin faydaları, karanfilde bağışıklık sistemine faydalı olduğu gibi ağız sağlığı içinde oldukça önemlidir. ayrıca şişkinlik ve gaz problemi olan kişiler için oldukça faydalıdır.

Maydanozun faydaları, Maydanoz yeşil yapraklı sebzelerin çoğunda olduğu gibi k vitamini içerir, maydanoz diüretik etkiye sahip olduğundan vücudumuzdan ödem atmamızı sağlayacaktır, maydanoz vücuttaki suyu atmamız için oldukça yardımcı olucaktır. Maydanoz potasyum,kalsiyum,çinko,fosfor,demir ve magnezyum açısından oldukça zengindir.

Yeşil nane faydaları, Nane zayıflarken hazımsızlık gibi problemleri azaltmakta oldukça faydalıdır. Ayrıca fresh etkisi olduğundan oldukça hoş bir koku verir.