En Çılgın Guinnes Dünya Rekorları

Bu çılgın insanlar, bir sporcu için başarması oldukça zor olan egzersiz hareketlerini başararak guinnes dünya rekorlar kitabına isimlerini yazdırmayı başardılar. Oldukça zor olan bu hareketleri çocuk oyuncağıymış gibi yaparak izleyenleri hayretler içerisinde bırakmaktadır. Gelin bu rekorlara bir göz atalım. İşte karşınızda En iyi guinnes dünya rekorları

1 dakika içinde 68 barfiks çekişi

Barfiks rekoru, İnanılmaz gibi gelsede evet doğru duydunuz 1 dakika içinde tam tamına 68 barfiks çekerek adını rekorlar kitabına yazdırmayı başarmıştır.

Barfiks çekmenin ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Oldukça zor bir aktivite olan bu egzersizin rekoru bir dakika içinde en fazla 68’dir ve 8 Aralık 2018’de Orlando, Florida, ABD’de Adam Sandel (ABD) tarafından gerçekleştirilmiştir.


8 Saat Plank duruşu

Plank rekoru, Oldukça zor olan Plank hareketini 8 saat 15 dakika durarak rekorlar kitabına girmeyi başardı. 62 yaşında olan George Hood 8 saat durduktan sonra üstüne birde 75 şınav çekerek guinnes rekorlar kitabında adeta şov yapmış oldu.


İki Parmağı ile 38 şınav Çeken pakistanlı

Pakistanlı Irfan Mehsood, bir dakikada 40 lb’lik ağırlık (18 kg) ile En fazla iki parmak şınav (iki kol) girişimi ile sekizinci Guinness Dünya Rekorları unvanını kazandı  .

Ağırlıklar ile dolu bir sırt çantası takan Irfan, Dera Ismail Khan’daki şınav sırasında sadece başparmaklarını kullanarak etkileyici bir şekilde 38 tane çekmeyi başardı


Ellerinin tersi ile tam 55 şınav

Eminim bir çoğumuz böyle durmayı başaramazken, Almanya’dan Ngoc Duc Tran, Baden-Württemberg’deki Gerstetten’deki Turn und Festhalle’de en fazla şınav (ellerin arkasını kullanarak, 40 lb,18 kg paket taşıyarak) rekoru kırdı .


Vücudunda Tam 16 Beton Kırdılar

Muğla’nın Datça ilçesinde yaşamını sürdüren tekvandocu 56 yaşındaki Ali Bahçetepe, Guinness Rekorlar Kitabı’na bir kez daha adını yazdırdı.

4.75 saniyede üzerinde tam tamına 16 beton kırılarak dünya rekorlar kitabına girmeyi başardı


Tek Eliyle 45,4 kg ağırlık ile 15 Şınav

Tek şınav rekoru, 48 yaşındaki Norveçli okul öğretmeni Sverre Diesen, 1 dakikada 100 lb’lik (45,4 kg) ağırlık taşıyarak, çekmiş olduğu şınavı 15 tekrar ile gerçekleştirerek Guinnes rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır.


1 Saat içinde 2682 Şınav

Rekor şınav çekimi! Bu adam makina değil ama makina gibi şınav çekmekte. Carlton Williams, tam 60 dakika boyunca 2682 şınav çekerek guinnes rekorlar kitabına girmeyi başardı.

One thought on “En Çılgın Guinnes Dünya Rekorları

  • 5 Mart 2020 tarihinde, saat 15:41
    Permalink

    hangisine şaşıracağımı şaşırdım 🙂

Yorumlar kapatıldı.