En İyi Fitness Taytları

En iyi fitness taytları hakkındaki bu yazımızda spor taytları seçerken modelden ve duruştan daha da önemlisi kullanışlı ve konforlu olmasının öneminden bahsedeceğiz. En iyi spor taytlar ve modelleri arasında seçim yaparken öncelikli tercihiniz aktivite esnasında sizi rahat ettirecek ve spor performansınızı arttıracak modellerden yana olmalıdır. Bunun yanı sıra taytınızın bedeninizle olan uyumu ve sıkılaştırıcı özelliği de oldukça önemlidir. Kullanılan taytın kumaşı ve dokusu da fitness yapan veya yapmayı düşünen birisi için oldukça önemli konular arasındadır. En iyi fitness taytı modelleri listemizde bulunan tayt modellerini kumaş kalitesikavrayış ve toparlamadikiş türükonfor, bel yüksekliği ve fiyat- performans açısından en iyileri olarak değerlendirebiliriz.

Fitness Taytların Özellikleri

Fitness taytlarında konforu yakalamak spor performansınız için en önemli noktadır. Özellikle dikişsiz ve pamuklu kumaşlardan olan taytları tercih etmeniz daha olumlu yönde sporunuzu etkileyecektir. Bazı durumlarda kumaş seçimi farklılık gösterebilir. Özellikle terleme ve toksin atma sorunu olan birisi için özel termal kumaşta Fitness taytları da tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kumaş seçimi taytın temizliği ve yıkanması açısından da oldukça ciddi önem taşır. Özellikle Fitness gibi fazlaca terleten sporlarda her gün kıyafetlerin temiz ve yıkanmış olması önemlidir. Bu yüzden taytların düşük derecelerde de olsa makinada yıkanabilir olması kullanıcı açısından ciddi kolaylık sağlar.

Vücudu kavrayışı ve desteklemesi bir taytın olmazsa olmazıdır. Özellikle dikişsiz modellerde bu tür kavrama ve destek özelliği yüksek taytlar bulmak oldukça zordur. Fakat dikişsiz modeller de özellikle rahatlık açısından fazlaca tercih edilen modeller arasındadır. Bir taytın dikişsiz olması kullanım kolaylığı da sağlar. Taytların toparlayıcı, korseli ve inceltme özelliklerinin olması da tercih edilme sebepleri arasındadır.

Taytların uzun ya da kısa seçilmesi de Fitness da yapılan egzersiz türüne göre değişiklik göstermektedir. Genellikle üst bacak antrenmanları için kısa taytlar tercih edilebilir. Tabiiki bu durum mevsime göre de değişkenlik göstermektedir. Yazın daha kısa taytların kullanılması daha iyi olabilir. Genellikle uzun süredir spor yapan kişiler vücudu daha iyi sarması ve inceltme sağlaması açısından yüksek bel ve uzun taytları tercih etmektedir.

Özellikle bilinen markaların spor kıyafetlerinin oldukça pahalı olduğunu biliyoruz. Bir tayt aldığımız ve yüksek miktarlar ödediğimiz zaman da iyi bir performans vermesini istiyoruz. Bunun yanı sıra daha ucuz ve bütçe dostu markaları da öğrenmek ve bu markalardan alışveriş yapmak bizler için daha da uygun oluyor. Bir Fitness taytı seçerken fiyatın performans ürünü olması da diğer konular kadar önemli. Pahalı markaların yüksek performanslı ürünlerini veya daha uygun markaların kaliteli performans ürünlerini keşfetmek oldukça yararlı olacaktır.

En İyi Fitness Tayt Modelleri

Hummel Hmlagustin Tights

Bu model fitness taytları arasında fazlaca tercih edilen bir ürün. Taytın uzun ve yüksek bel olması kullanıcıların oldukça beğendiği bir özelliği. Dayanıklılık ve kumaş kalitesi olarak gayet uzun ömürlü ve 30 derecede yıkanabilme özelliğine sahip bir model. Ayrıca su geçirmez ve tam bir fiyat- performans ürünü.

Nike Fast Running Kadın Tayt

Tüm spor kıyafetlerinde olduğu gibi tayt konusunda da bir öncülük yapan Nike, en çok tercih edilen fitness taytı markalarından birisidir. Özellikle yüksek bel ve toparlayıcı özelliği olan bu tayt fitness yaparken oldukça rahat ve performansı arttıracak bir tayttır. Nike Fast Running kadın tayt kumaşının sahip olduğu özel paneller sayesinde bedeniniz rahatça hareket eder ve nefes alabilir. Aynı zamanda bu model, sıkı kesimiyle bacaklarınızı sarıp sarmalar. Cep detaylarıyla ufak tefek eşyalarınızı koşu esnasında yanınızda taşımanıza olanak tanır. Nike Fast Running kadın koşu taytı, koşu aktiviteleriniz için tasarlanır ve performansınıza verim ve ivme kazandırma amacı güder.

Adidas Essential Linear

Dikişsiz tayt modelleri arasında en çok tercih edilen taytlardan birisidir. Özellikle fitness sporu ile uğraşanların her daim ter atmasına yardımcı olacak modellerdendir. Özel sıkılaştırıcı kumaşı sayesinde spor yaparken bir yandan da sıkılaşmanızı sağlar ve bel desteği sayesinde sakatlanmaların önüne geçer. Fiyat olarak da uygun fiyatlı kategorisine girebilecek modeller arasındadır.

Puma Pearl Training

Fitness’a yeni başlayanlar için başlangıç taytı olarak tercih edilebilir. Bunun yanı sıra hafifliği ve kumaş kalitesi sayesinde uzun ömürlüdür. Diz ve basen kavrayışı sayesinde spor performansınızı arttırır. Nefes alan kumaştan üretilmiştir ve terlemeden kaynaklı cilt tahrişlerinin önüne geçer. Tekrarlayan hareketler, germe egzersizleri ya da potansiyelinizi zorladığınız bir koşu artan vücut sıcaklığı ve nem anlamına gelir. Puma Pearl Training kadın antrenman taytı dryCELL teknolojisi ile serin ve konforlu bir aktivite performansı sağlar. dryCELL Puma’nın birçok spor giysisinde kullanılan bir nem kontrol teknolojisidir. Özel dokuma teknolojisi nemi daha geniş bir yüzey alanına yayarak kumaşın daha hızlı kurumasını sağlar. Nem dağılımı kumaşın sadece daha hızlı kurumasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cilde yapışmasını da azaltır.

John Frank Leggings Kadın Tay

En çok tercih edilen Fitness taytları arasında yer alan Jhon Frank markasının leggings serisi kullanım açısından en kolay taytlar arasına girmektedir. Elde veya makinede 30 derece yıkanabilir kumaşı sayesinde en çok tercih edilen modeller arasındadır. Bunun yanı sıra toparlayıcı özelliği sayesinde günlük kullanıma da uygundur. Tam olarak bir fiyat-performans ürünüdür.

Under Armour Shine Mesh Full-Length Tayt

Çok hafif kumaştan üretilen bu tayt modelinde, yaptığınız her harekette sabit kalan optimum koruma ve destek için kaymaz bel bandı bulunmaktadır. Ayrıca ergonomik kamalı dikişler sayesinde rahat ve sürtünmesiz bir uyum sağlar. Koku önleyici teknoloji ile kokuya neden olan mikropların büyümesini engelleyen bu tay modeli teri uzaklaştırır ve çok hızlı kuruma sağlamaktadır.

Reebok Crossfit Lux Tayt

Profesyonel ve amatör Crossfit sporcularından alınan bilgiler doğrultusunda tasarlanan bu model, Crossfit sporcularının vücut şekline özel olarak geliştirilmiştir. Teri uzaklaştırarak serin ve kuru kalmanıza yardımcı olan kumaşı sayesinde aktivite esnasında daha fazla performans artışını desteklemektedir. İleri düzey bir sporcuysanız hızlı ve tempolu aktiviteler ile ilgileniyorsanız bu model fiyat ve performans olarak dikkate alınmalıdır.