En İyi Krampon Markaları

En iyi krampon markası, hangi sahada oynarsanız oynayın, en iyi performansı sağlamak için özel olarak tasarlanmış kramponlardır. Teknoloji gelişirken, firmalar kendi aralarında en iyi krampon modelini çıkarabilmek için kıyasıya rekabet etmektedir. En iyi krampon modelleri profesyonel futbolcuların vazgeçilmezidir. İyi bir krampon’a sahipseniz gerisini yeteneğiniz halledecektir. Bu yazıda, mevcut olan farklı futbol krampon modellerini inceliyoruz.

Nike Mercurial Superfly 7 Elite FG

Futbol için özel olarak tasarlanan Nike Mercurial Superfly 7 Elite Firm Ground Erkek Krampon, üstün zemin tutuşu ile oyuncunun performansını güçlendirir. Kullanıcının maç ve antrenman sırasındaki hızını en üst düzeye çıkaran Nike Mercurial Superfly 7 Elite Firm Ground Erkek Krampon, konforu ve rahatlığı ile her seviyedeki futbol oyuncusunun tercihidir. Üstün özellikleri sayesinde rahat bir kullanım sunan model aynı zamanda şık tasarımıyla da göze hitap etmeyi başarır.

En İyi Krampon Markaları

Fiyat: 1700-1900 tL

Özellikler:

Nike Mercurial Superfly 7 Elite FG Krampon, ayak tarağına eklediği Nike Aerotrak bölge ve daha sert gövdeyle üstün tutuş sunar.

Sağlam Yapı

• 360 derece Flyknit yapısı ayağını çorap gibi sıkıca sarar. Sağlam yeni iplik ve tek parça astar, sahada ayağı sıkıca sarıp sabitler.

Tüm Hava Koşullarına Uygun Temas

• Ultra ince yeni NIKESKIN yüzey, hızlı manevralar yapmak için topa daha yakın olmanı sağlar. All Conditions Control (ACC) bitiriş, hem yağışlı hem de yağışsız havalarda güvenilir temas sağlar.

Daha İyi Hızlanma

• Hafif ayak tarağı plakası, mikro oluklu Nike Aerotrak bölgesine sahiptir. Açılı çiviler, daha sert yeni gövdeyle birleşerek her adımda daha iyi hızlanmanı sağlar.

• Dynamic Fit özellikli bilek

• İç taban NikeGrip teknolojilidir

• Hafif ıslak olan kısa çimli sahalarda kullanım için idealdir

ADIDAS PREDATOR 20+

En iyi krampon markası

Fiyat: 1450-1600 tL

Predator 20 Mutator, top kontrolünü en üst düzeye çıkarmak için DEMONSKIN teknolojisi ile üretilmiştir. DEMONSKIN, topun kavrama ve dönüşünü arttırmak için tasarlanmış yenilikçi bir katman. Yıllara dayanan veri tabanlı araştırma ve testlerle bilgilendirilen DEMONSKIN, önyükleme ve top arasında tamamen yeni bir arayüz oluşturmak için kullanılan bir bilgisayar algoritmasının sonucudur. 406 DEMONSKIN sivri uçları, körüğün önünü ve yanını topla anahtar temas noktalarına hizalayan, oyunculara gelişmiş kontrol ve topa dokunmak için bir araya gelerek vururken, aynı zamanda vuruşta dönüşü teşvik etmek için kasıtlı olarak tasarlanmıştır.

Adidas Futbol Tasarım Direktörü Ben Herath; “1994 yılında ilk Predator’ı başlattığımızda oyunu değiştirdi. 2020’de Predator’u yeni bir nesle yaymak istedik. Tamamen farklı bir şey yaratmak, evrimin ötesine geçmek ve yeni bir yenilik sunmak zorunda olduğumuzu, rakipleri korkutacak bir şey olduğunu biliyorduk. DEMONSKIN bunun kalbinde. Gerçekten adidas Football’da bizim için çığır açan bir yenilik – oyun için somut faydaları olan yepyeni bir şey. Bu, birçok kişinin ayakları ile topla hissettikleri hemen farktan bahsettiği oyuncu testinde kanıtlandı. ”

Teknik Özellikler

 • Normal kalıp
 • Bağcıksız yapı
 • adidas Primeknit örgü saya
 • Çorap gibi saran bilek yapısı
 • Çim saha kramponu
 • Demonskin kauçuk vuruş alanı
 • Çim sahaya uygun dış taban

Nike Phantom Vision 2 Elite Dynamic Fit FG

En iyi krampon modelleri

İlk kez 2018’de Dünya Kupası’ndan hemen sonra piyasaya sürülen Phantom Vision, lansmandan bu yana çok popülerdi, ancak zaman geçtikçe bir yenilenme arıyor. Bu yenileme, 2020’nin başında tam bir revizyon değil, sadece krampon da ince geliştirmelerle geldi. Bu değişiklikler onu daha akıcı ve verimli hale getirdi.

İkinci jenerasyonda üst malzeme hala aynı Flyknit yapısını kullanıyor ve hala top ve top sürme ile çalışırken bu ekstra hissi vermek için bir kavrama dokusu olarak Phantom VSN küçük logosuna sahip.

ÜST DÜZEY HASSASİYET.

Nike Jr. Phantom Vision 2 Elite Dynamic Fit MG, amansız hassasiyetin yeni bir seviyesini sahalara taşıyor. Rahat iç kısmı gizleyen Flyknit yapılı dış katman, geleceğin futbolunun bitirici, oyun kurucu ve mücadeleci isimlerine yönelik bir krampon oluşturur.

Hassas Temas

Üst kısım boyunca uzanan stratejik doku, hassas top teması ve kontrolü sağlar.

Sana Uyum Sağlayan Rahat Yapı

Quad-Fit file ayağını kısıtlamadan sararak her dönüşte dinamik destek sunar.

Nefes Alabilen Destek

Flyknit yapısı yüksek nefes alabilirlik, esneklik ve destek alanlarını bir araya getirir.

Gizli Bağcıklar

Tek hareketle sıkılan ve gizlenebilen Gizli Bağcık sistemi; açık, kusursuz bir vuruş yüzeyi ve top hassasiyeti kazandırır.

Modern Uyum

Dynamic Fit özellikli bilek kısmı, rahatlık sunmak için yumuşak ve esnek örgü malzemeyle ayak bileğini sıkıca sarar.

Adidas x 19.1 Flexible

Mohamed Salah, Karim Benzema ve Daniel James’in ayaklarında yer alan, Hızınızı ve kontrolünüzü en üst düzeye çıkarmak için tasarlanan X 19.1, topa doğrudan dokunmak için süper ince bir yapıya sahiptir

Dünyanın en önemli spor giyim markalarından biri olan adidas, tasarladığı üstün teknoloji ve estetik görüntü sunan ürünleri ile sporu ve sporcu performansını desteklemeye devam ediyor. Birbirinden farklı onlarca kategoride geliştirmiş olduğu ürünler ile kaliteyi ve dayanıklılığı bir arada sunuyor. Üstün performans için geliştirilmiş, zemin tutuşu konusunda son derece başarılı olan adidas X 19 Erkek Krampon, sahalarda güçlü bir etki yaratmanıza yardımcı oluyor.

En iyi krampon modelleri
 • Süper ince Speedmesh üst kısım, doğrudan dokunuş için minimal his sunar
 • 3D kalıplı topuk, optimum ayak bileği hareketi için güvenli bir uyum ve yastıklı bölgeler sunar
 • Optimum kilitleme için dört yönlü germe diliyle uyarlanabilir bağcık sistemi
 • Düşük kesim Clawcollar ayağınızı kilitler Değişen stabilite için bagaj
  kapağı
 • Ultra hafif Speedframe dış taban saf hızlanma için deliklidir
 • Sağlam doğal zemin yüzeylerinde kullanılmak üzere tasarlanmış taban 

Puma Future 5.1 Netfit

Heyecan verici renk kullanımı ve dokuma dış yüzeyi sayesinde bu ayakkabının sade şıklığına diyecek laf yok. FUTURE 5.1 Krampon, modern futbol modasıyla yenilikçi bir teknoloji anlayışını bir araya getiriyor. Her tür ayak yapısına uyacak şekilde tasarlanan bu kramponlar, sahada keskin dönüşler ve kompleks manevralar yapılmasını son derece kolaylaştırıyor. NETFIT teknolojisi, tüy kadar hafif dış tabanı ve doğal yüzeylerde performans göstermeyi destekleyen çivi yapısı sayesinde en çevik oyununu ortaya koymaya hazır ol.

En İyi Krampon Markaları

Fiyat: 1500 tL

NETFIT: PUMA’nın devrim niteliğindeki bağcık teknolojisi, ayağa ideal uyum sağlayan kişiye özel bağlama seçenekleri sunuyor.

 • Alçak bilekli ayakkabı yapısı
 • NETFIT teknolojisine sahip, tek parçadan oluşan örgü dokuma dış yüzey
 • Konik ve kanatlı çiviler kombinasyonu ile reaktif dış taban tasarımı
 • Farklı şekillerde çivi kombinasyonu içeren tüy kadar hafif dış taban
 • Ayağa mükemmel uyum sağlayan bağcık sistemi
 • Vuruş bölgelerinde gelişmiş kavrama dokusu
 • Sert doğal yüzeylerde ve suni çim sahada kullanıma uygun
 • Topukta ve ön ayak ucunda PUMA Cat Logo kullanımı
 • Topukta FUTURE logo kullanımı