En İyi Sporcu Saatleri

En iyi sporcu saatleri, yaptığınız aktiviteleri yakından takip ederek kalp atışı hızınızı, nabız atışınızı, oksijen tüketiminizi ve yaktığınız kalori miktarını hesaplamak gibi bir çok opsiyonel seçenekler sunmak için tasarlanmış modellerdir. Spor yaparken sizi yakından takip eden sporcu saatleri gün geçtikçe popülerliğini arttırmaya devam etmektedir. Spor yapanlar için en iyi akıllı saat markaları teknolojinin getirmiş olduğu en iyi imkanları kullanarak en üst düzeyde ürünü çıkartabilmek için adeta bir birleriyle yarış içerisine girmektedirler. Çeşitli egzersiz seçenekleri bulunan saatlerde antrenman yapmak daha kolay bir hale gelirken, neredeyse her spor dalına özgü bir program bulmak mümkün olabiliyor. Spor yapanlar için en iyi akıllı saat modelleri listemiz sizlere en iyi seçenekleri sunan en iyi sporcu saatlerinden oluşmaktadır.

Apple Watch 6

Apple Watch, tüm kullanıcılara hitap etmeyi başaramasa da bir iPhone telefona sahip iseniz, en iyi şekilde performans alacağınız akıllı saatlerden bir tanesi. iPhone’daki Aktivite uygulamasının trends sekmesi kullanıcılara aktivitelerinin uzun dönemli bir görünümünü sağlayarak ilerleme durumlarını anlamalarına yardımcı oluyor. Bu sekme; aktif kalori, egzersiz dakikaları, yürüme hızı gibi temel ölçümlerle artış veya azalma eğilimlerini anında görmelerini sağlar. Son 90 gün içindeki aktivite düzeyinde son 365 güne göre bir azalma eğilimi görülüyorsa, Aktivite uygulaması kullanıcıya eski seviyesine yeniden ulaşması için koçluk desteği önerir.

Spor yapanlar için en iyi akıllı saat markaları

Kanınızdaki oksijen düzeyi, genel zindeliğiniz için önemli bir ölçümdür. Vücudunuzun oksijeni ne kadar iyi absorbe ettiğini ve vücudunuza dağılan oksijen miktarının ne kadar olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Apple Watch Series 6’da yer alan çığır açıcı yeni sensör ve uygulama, dilediğiniz an kanınızdaki oksijen düzeyini ölçmenizi sağlarken arka planda gün boyu ölçüm yapmaya da devam etmektedir.

EKG uygulaması sayesinde Apple Watch Series 6 tek derivasyonlu bir elektrokardiyografininkine benzer EKG sonuçları sunabiliyor. Digital Crown’daki ve kristal arka yüzdeki yerleşik elektrotlar EKG uygulamasıyla birlikte çalışarak kalbinizden gelen elektrik sinyallerini okuyor. EKG dalga formunu görüntülemek için parmağınızı 30 saniye boyunca Digital Crown’un üzerinde tutmanız yeterli. EKG uygulaması, kalp ritminizin düzensiz kalp ritminin ciddi bir formu olan atriyal fibrilasyon belirtisi mi gösterdiğini yoksa normal kalp atış düzenine işaret eden sinüs ritmi mi sergilediğini gösterebiliyor

Galaxy Watch3 

Galaxy Watch3 akıllı telefon özelliğiyle önde gelen sağlık teknolojilerini tek bir cihazda buluşmasını sağlıyor. Tüm sağlık değerlerinizi zahmetsizce görüntüleyebileceğiniz Galaxy Watch3 ile sağlığınız artık tamamen sizin elinizde. EKG takip özelliğiyle kalbinizin ritmini takip edebilir, oksijen seviyesi ölçme özelliği ile daha rahat nefes alıp vermeyi sağlayabilirsiniz. 120’den fazla evde egzersiz programı antrenman yapma imkanı sunarken, geliştirilmiş algoritması ile hareketlerinizi geliştirirken VO2 max değerlerinizi ölçebilirsiniz.

en iyi sporcu saatleri

VO2 max, yüksek ritimli egzersizler sırasındaki oksijen doygunluğunun en yüksek olduğu durumdur. VO2Max tüketimi, egzersiz performansınızdaki dayanlıklılığı ve kardiyovasküler dolaşımınızı yansıtır.

Garmin Felix 5 Plus

Fēnix 5 Plus serisi saat, formunuzu ve performansınızı izlemenizi sağlayan sofistike egzersiz özelliklerine sahiptir. Antrenman istatistiklerinizi izlemek, ilerlemenizi ölçmek ve formunuzu ayarlamak için fizyolojik ölçümler, koşu dinamikleri ve daha fazlasını kullanabilirsiniz. Egzersiz durumu, fazla egzersiz yapıp yapmadığınız, formunuzu koruyup korumadığınız veya formunuzun zirvesinde olup olmadığınızı size bildirmek için yakın zamandaki egzersiz geçmişinizi ve performans göstergelerinizi otomatik olarak değerlendirir.

en iyi sporcu saatleri

Anaerobik egzersiz etkisi ölçümü, yaptığınız egzersizlerin sınırları zorlama yeteneğinizi nasıl iyileştirdiğini görmenizi sağlar. Hatta fitness ve egzersiz geçmişiniz için son 7 günün egzersiz miktarını ölçen ve bunu optimal aralık ile karşılaştıran genel egzersiz yükünüzü görebilirsiniz. Özel olarak önceden yüklenmiş aktivite profilleri, yüzme, koşu, bisiklet, doğa yürüyüşü, kayakçılık, kürek çekme, kürek sörfü ve daha fazlası için imkan sağlar. Ek motivasyon için Garmin Connect’ten ileri antrenman ve egzersiz planları indirebilirsiniz.

Diğer bir olumlu özelliği ise, ”Elevate” bilekten kalp atış hızı teknolojisinin göğüs kemeri takmadan kalp atış hızınızı izlemenizi sağlamasıdır. Saat, adımları saymaya ve uykunuzu denetlemeye ek olarak, kalp atış hızınızı kullanarak yakılan kalori bilgisini sunar ve fitness aktivitenizin yoğunluğunu belirler. Vücudunuzun hangi seviyede bir aktiviteye hazır olduğunu değerlendirmenize yardımcı olarak bir stres puanı belirler ve bunu hesaplamak için kalp atış hızı değişkenliğinizi ölçer.

HUAWEI WATCH GT 2 Pro

Spor konusunda 100’den fazla spor verisini hafızasında tutabilen Huawei watch gt 2 pro, neredeyse yaptığınız her hareketinizde kişisel eğitmeniniz gibi sizi yakından takip etme olanağı sağlıyor. Eğitici programları ile sesli yönlendirmelerde bulunan saatiniz egzersize başladığınız zamanı otomatik olarak algılıyor ve tek bir dokunuşla tüm hareketlerinizi takip ediyor. Böylece iç mekan, dış mekan, koşu, eliptik ve hatta kürek çekme gibi pek çok farklı modda sizi takip ederek, performansınızı, dayanıklılığınızı ve kardiyovasküler dolaşımınızı anında görüntülemenizi sağlıyor.

en iyi sporcu saatleri

Spor tutkunlarına özel nabız, kalori, adım sayısı, kalp atış hızı gibi verileri toplar. Tırmanma, koşu, kürek çekme, sörf, golf, tenis gibi 100’den fazla egzersiz modu için hassas veri takibini destekleyen akıllı saat, hareket ettiğiniz tüm yolu izlemenize yardımcı olur. Ayrıca, size daha iyi eğitim için daha fazla öneri sunmak için sesli rehberlik boyunca 10’dan fazla koşu antrenman seçeneği vardır.

Nabız bilgilerinizi ve stres durumunuzu anlık olarak takip eder. İçerisinde topladığı veriler sayesinde ortalama uyku zamanınızı düzenler ve size uygun öneriler sunarak uyku problemleri yaşamanızı engeller. Siz huzurla uyurken nefes alışveriş rutininiz ile kalp atış hızınızın analizini yapar ve o güne ait uyku kalitenizi puanlayarak size bilgiler verir.

Suunto 3 Fitness Black 

Suunto fitness 3 sizlere bireysel fitness seviyenize dayalı yenilikçi bir adaptif eğitim planı sunmanın yanı sıra, günlük stress ve dinlenme sürenizi takip ederek size uygun antrenman ve yeterli dinlenme sürenizi bildirir. Yeni bir suunto uygulaması ile destekleniyor; böylece antrenman takibi, dinlenme süresine hakim olurken GPS bağlantısı ile birlikte hız, mesafe ve gideceğiniz rotayı takip edebilirsiniz.

Suunto 3 Fitness ile antrenman yapmak çok kolay. Kişisel profilinize bağlı olarak size özel 7 günlük gelişiminize en uygun süre ve seviyede antrenman programı yaratıyor.  Planlanan antrenmanları takip etmek çok kolay, ilk antrenmandan itibaren saat sizi doğru yoğunlukta kalmanızı sağlıyor ve hedefe ulaştığınızda size bildiriyor. Eğer rehbersiz antrenman yapmak istiyorsanız, bunuda yapabilirsiniz.

en iyi sporcu saatleri

Yaptığınız antrenmanlardan sonra fitness seviyenizi değerlendiriyor. Verilen egzersizler, sizin fitness seviyeniz ve daha önce yapmış olduğunuz kayıtlı antrenman geçmişinize dayanmaktadır. Planlanan bir egzersizi kaçırırsanız dert etmeyin. Suunto 3 Fitness, antrenman planınızı otomatik olarak güncellemektedir.

Suunto’nun spor uzmanlığı sayesinde Suunto 3 Fitness saaati, koşu, bisiklet, yüzme,  fitness, yürüyüş ve daha fazlası için hazır. Bilekten biometric hız ve mesafe ölçümü yapılabilen saatinizle spor salonunda yapacağınız antrenmanlarda da hız ve mesafenizi görebileceksiniz.

Valencell Inc. teknolojisiyle yapılan bilekten kalp atış hızı ölçümü, kullanım kolaylığı sağlar ve 30 metreye kadar su geçirmez, böylelikle Suunto 3 Fitness ile endişelenmeden yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Fitness 3 ile 5 gün boyunca hiç şarj etmeden ve pil sorunu yaşamadan antrenman yapabilir ve takip edebilirsiniz.

Saat günlük adım ve yaktığınız kaloriyi sayar, yapılan aktivitelerin sonucunu takip etmek kolay olduğu gibi size yaptığınız etkinliklerin genel bir görünümünü sunar, aktivite ve dinlenme sürenizi dengede tutmada yardımcı olur.  Gece yattığınızda saatinizi takın; böylece uyku düzeninizi ve kalitesini takip etsin. Daha sonra uyku haritanızı görebilirsiniz.

Fitbit Versa 2

Fitbit Versa, 7/24 nabzınızı ölçme özelliği sayesinde anlık nabzınızı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra uyurken ve gün içinde dinlenme esnasında kalp ritminizi de otomatik olarak hesaplamaktadır. Ayrıca spor yaparken nabzınızı anlık olarak takip edebilir ve kalp atış hızınızın hangi düzeyde olduğunu görebilirsiniz.

en iyi sporcu saatleri

Ürün spor takibi konusunda da gelişmiş bir akıllı saat. Koşu, bisiklet, yüzme, yoga gibi 15’ten fazla çeşit sporu bu akıllı saat ile takip edilebilirsiniz. 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile yüzerken akıllı saatinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Fitbit Ionic

Fitbit Ionic, fitness bilekliği ve akıllı saat arasındaki çizgiyi ortadan kaldıran tek akıllı saat modeli olarak öne çıkmayı başarıyor. Birbirinden farklı renklere sahip akıllı saat modelleri sayesinde görüntüsü sayesinde sporcuların en fazla tercih ettiği akıllı saat modelleri arasında yer alıyor. Sadece birbirinden farklı renkleri sebebiyle değil aynı zamanda GPS, uyku takibi mobil ödeme desteğini saplaması, 50 metreye kadar suya dayanıklı olması, kalp atış hızını kontrol edebilen ve yüzme takibi gibi farklı özelliklere sahip.

Spor yapanlar için en iyi akıllı saat modelleri

Fitbit Ionic, kendi yazılımın kullanıyor olsa da iOS ve Androiz işletim sistemlerinden de bildirimleri çekme imkânına sahip. Avantajlarını yukarıda belirtmiş olsak ta öne çıkan sanırım en büyük dezavantajı ise Spotfiy ve Google haritalar gibi ihtiyaç duyulan en büyük özellikleri desteklememesi. İlerleyen zamanlarda bu uygulamaları destekler mi orası bilinmez ama sporcuların ihtiyaç duyduğu hemen hemen her özelliği karşılaması sebebiyle spor yapanlar için önerebileceğimiz en iyi akıllı saat modeli diyebiliriz.

Suya karşı dayanıklı ve yüzme sayar özelliği ile havuzda, yağmurda ve açık havada giyebilir, yüzme egzersizleri esnasında sürenizi ve yaktığınız kaloriyi izleyebilirsiniz. Kalp atışınızı sürekli olarak kontrol edebilir ve gerçek zamanlı nabız ölçümü yapabilirsiniz.

5 thoughts on “En İyi Sporcu Saatleri

 • 23 Ocak 2021 tarihinde, saat 05:26
  Permalink

  Saatler güzelde fiyatları şuan çok pahalandı. Bu gidişle düşücekmiş gibide gözükmüyo

 • 23 Ocak 2021 tarihinde, saat 12:25
  Permalink

  İnsan hangi saati alıcağına karar veremiyor

 • 23 Ocak 2021 tarihinde, saat 13:09
  Permalink

  apple watch güzelde şarzı çabuk bitiyor

 • 24 Ocak 2021 tarihinde, saat 22:44
  Permalink

  Saat değil mübarek check up makinası

 • 25 Ocak 2021 tarihinde, saat 10:04
  Permalink

  Saatler gerçekten çok güzel bu ay bir tane almayı düşünüyorum ama aralarında hala karar veremedim. Muhtemelen apple almam şarzı çabuk bitiyormuş her gün şarzla uğraşmak istemiyorum.

Yorumlar kapatıldı.