Spor Salonunu Aratmayacak Bir Ev Antrenmanı İçin Gerekli Her Şey

Spor, sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazlarından biri. Daha fit bir vücuda sahip olmak, daha sağlıklı yaşamak için spor yapmak şart. Peki, daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için spor salonlarına gitmek şart mı? Tabii ki de değil! Evde kullanabileceğiniz trend spor aletleri ve ürünler ile evde de spor yapabilirsiniz. Böylece evinizden çıkmadan fit bir vücuda sahip olabilirsiniz!

Spor salonlarına gitmek yerine evde spor yapmaya karar verdiyseniz spor yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir:

  • Spor yapmak, disiplin işidir. Spor salonlarında kişisel antrenörler bu disiplini sağlarken evde, disiplini kendiniz sağlamanız gerekir. Tıpkı spor salonuna gidiyor gibi hazırlanıp düzenli şekilde spor yapmanız, dilediğiniz vücuda kavuşmanız için önemlidir.
  • Evde spor yaparken spor hareketlerini de daha yavaş ve doğru şekilde uygulamanız önemlidir. Kendinizi sakatlamadan, vücudunuza zarar vermeden hareketleri uygulamanız gerekir.
  • Yemek yedikten hemen sonra spor yapmak, pek çok sağlık uzmanı tarafından önerilmez. Bu yüzden siz de evde spor yaparken yemek yedikten hemen sonra spor yapmamaya özen gösterebilirsiniz.
  • Spor yaparken yanınızda bir şişe su bulundurmanız da faydalı olacaktır. Antrenmanlar arasında azar azar su içerek vücudunuzun susuz kalmamasını sağlayabilirsiniz.
  • Spor hareketlerini evde uygulamaya geçmeden önce bir uzmana danışmanızda da fayda var! Hem bir doktora hem de bir antrenöre danışarak yapmak istediğiniz hareketlerin sizin için uygun olup olmadığını doğrulayabilirsiniz.

Evde Spor Yaparken Kullanabileceğiniz Giysi ve Ekipmanlar

Evde spor yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerin yanı sıra, evde spor antrenmanları için kullanabileceğiniz çeşitli ürünler de vardır. Bu ürünlerin hepsini Çiçeksepeti’nin geniş ürün çeşitliliği arasında online olarak keşfedebilirsiniz.

  • Evde spor yaparken sporcu sütyeni, spor tayt, spor matı, çeşitli ağırlık ekipmanları gibi ürünlere ihtiyacınız olacaktır. Bu ürünler hem sporunuzun daha konforlu olmasını hem de daha etkili olmasını sağlar.
  • Çok dar ya da çok bol olmayan bir sporcu sütyeni seçip spor esnasında bu giysiyi kullanabilirsiniz.
  • Özellikle yoga ve pilates gibi sporları deniyorsanız tayt modelleri arasından, vücudunuza uygun bir ürün seçmeniz gerekir. Bu sayede pozlar arası geçişte zorlanmadan hareket edebilirsiniz.
  • Spor giyim ürünlerinin yanı sıra ağırlık ekipmanları da evde spor yaparken kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Kas ağırlığınızı arttırmak için ağırlık ekipmanlarını kullanabilirsiniz.
  • Yoga tekerleği, pilates lastiği, blok gibi ekipmanları da hem fonksiyonel antrenmanlar için hem de esneme pratikleri için tercih edebilirsiniz.

Çiçeksepeti’nde en trend ürünler arasından kendi ihtiyaçlarınıza yönelik alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik app üzerinden yapacağınız ilk alışverişte ekstra indirimlerden, çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Çiçeksepeti uygulaması, kolayca alışveriş yapmanızı sağlar. Ayrıca indirim kuponlarını kullanarak da çok daha indirimli şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Günün fırsatları arasında süper indirimli ürünleri keşfedebilir, kuponları toplayabilirsiniz. Alanında öncü markaların hepsi, uygulamada ve online sitede sizi bekliyor!