İstanbul’da Gidebileceğiniz En İyi Spor Salonları

Pandemi ile birlikte artışa geçen spor yapma alışkanlığı günümüzde en yüksek seviyelerini görmekte. Özellikle, karantina döneminde evde spor rutini ile başlayan bu alışkanlık hayatın normale dönmesiyle birlikte yerini uzun süredir spor salonlarına bıraktı. Spor yapmayı seven ve alışkanlık haline getirmek isteyen kişilerin tercihi genellikle spor salonlarına gitmek yönünde olduğu için spor salonu seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok kritik detay da bulunmakta. Bir spor salonu seçmeden önce hijyen standartlarından hizmet kalitesine birçok detayın değerlendirilmesi gerekir. Bu yazımızda sizler için İstanbul’da gidebileceğiniz en iyi spor salonlarını listeledik.

MACFit Spor Salonu

2007 yılından beri Mars Athletic çatısı altında bulunan MACFit İstanbul spor salonları, özellikle hizmet kalitesi ve erişilebilirliği ile ön plana çıkmakta. Avrupa ve Anadolu Yakası’nda toplamda 64 kulübe sahip olan marka, alanında uzman 1500’ün üzerinde eğitmene sahip. Türkiye’nin en büyük fitness zinciri olarak hizmet veren MACFit, kulüplerinde üyeleri için birçok olanak sağlıyor. Onlarca ücretsiz ve farklı grup dersinden basktetbol sahalarına, outdoor grup derslerinden kafe hizmetine kadar birçok farklı olanağı kulüplerde bulabilirsiniz. Dilerseniz kişisel eğitmenler ile bire bir ders yapma seçeneği de MACFitlerde mevcut. Dahası markanın mobil uygulaması MAC+ ile kulüplere QR kod ile giriş yapabilir, uygulama içerisinde yer alan onlarca sanal grup dersinden ve kişiselleştirilmiş antrenman programlarından hemen yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.macfit.com.tr/kulupler/istanbul/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da En İyi Spor Salonları

John Reed Fitness

Avrupa’nın en büyük spor zincirlerinden MCFit’e bağlı olan Joh Reed Fitness, 2020’den beri Türkiye’de hizmet vermekte. Türkiye’de Metropol AVM içinde tek şubeye sahip olan marka, alışılmadık tasarımı ile üyelerine farklı bir deneyim yaşatmayı hedeflemekte. İçinde daha birçok farklı ayrıcalığa sahip olan kulübü eğer Metropol AVM civarında oturuyorsanız denemenizi öneririz.

Hillside City Club

İstanbul Etiler’de faaliyet gösteren Hillside City Club, sporda biraz daha lüks arayanlar için doğru adres. Spor salonundan daha çok yaşam alanı vadeden kulüp, içerisinde kafeler, kuaför ve sinema gibi farklı alanlara ev sahipliği yapıyor. Etiler çevresinde yaşıyorsanız kulübü ziyaret edebilirsiniz.

Sports International

İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin olmak üzere 4 şehirde toplamda 7 kulüp ile hizmet veren marka, İstanbul’da Ataköy ve Kadıköy’de olmak üzere 2 kulübe sahip. İçerisinde havuz, tenis kortu, basketbol sahası gibi farklı ayrıcalıklara sahip kulüplerde, yine cafe, grup dersi, kişisel eğitmen gibi olanaklar mevcut.

Well Club

İstanbul Ümraniye’de bulunan Well Cllub, Hillside gibi spor salonundan daha çok yaşam kompleksi olarak hizmet vermekte. Spor salonu ile birlikte içerisinde kafeler, süpermarket ve kuru temizleme gibi farklı hizmetler de yer almakta. Spor salonu içerisinde kişisel eğitmenlerle bire bir dersler yapabilir, çeşitli grup derslerine katılabilirsiniz. Ümraniye çevresinde yaşıyorsanız Well Club’ı spor salonu seçiminde değerlendirebilirsiniz.