Transcontinental Şampiyonu bayan yarışmacı oldu

Dünyanın en zor yarışlarından biri olan Transcontinental kıtalar arası yarışı bu yıl 7. kez düzenlendi. Yarışmaya 40 bayan olmak üzere toplamda 265 kişi katıldı yaklaşık 4000 km mesafe olan bu zorlu yarış 10 Gün, 2 saat, 48 dakikada Kanser araştırma görevlisi olan Alman katılımcı Fiona Kolbinger oldu.

Transcontinental Yarışını kazanan ilk bayan olan Fiona Kolbinger, 265 katılımcı arasında göstermiş olduğu üstün başarıyla bir ilke imza atmış olup, bisiklet sporunda bayanlarında üstün bir ağırlığını kanıtlamış oldu.

Yarışa girdiğimde en azından kadınlar klasmanı podyumunda yer alırım diye düşünüyordum ancak yarışı kazanan kişi olacağımı hiç düşünmedim

Yarışın kendisini zorlamadığını belirten Fiona Kolbinger Günde 5 saat uyuyarak 19 saat bisiklet sürerek toplam 10 gün 2 saat 48 dakikada yarışmayı en hızlı şekilde tamamlayarak birinciliği elde etmiş oldu.

Transcontinental nedir ?

Dünyanın en zor ve dayanıklılık gerektiren yarışı olarak gösterilen transcontinental yarışı kıtalar arası düzenlenen, en zorlu ultra mesafeli bir bisiklet yarışıdır. 7. si düzenlenen transcontinental yarışında yarışmacılar seçtikleri rotaya bağlı olarak Avusturya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Fransa, İtalya, Kosova, Sırbistan, Slovenya ve İsviçre olmak üzere biniciler kendi rotalarını oluşturup en az 4 kontrol noktasından geçerek yarışı kendi seçmiş olduğu rotalarla tamamlayabilirler. Yarışmacıların yarışları kazanma süreleri Ortalama 8-10 gün sürmektedir.