Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp çadırı alırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı bu yazımızda, kamp etkinlikleriyle ilgili farklı detayları da sizlerle paylaştık. Son zamanlarda birçok insan, günümüz dünyasının getirdiği yorgunluğu atabilmek için doğaya kaçış olarak ifade edilebilecek kamp etkinlikleri yapıyor. Üstelik doğaseverlerin kamp etkinlikleri konusunda tercihlerini kullanmalarının altında, rahatlatıcı olmasının yanı sıra, maliyetinin bir otelde yapılacak olan tatilden çok daha ucuz olması sebebi de yatıyor. Haftalık tatillerinizde 2 günlüğüne bile gitmenin, muhteşem huzur ve keyif verdiği kamp etkinliklerinden tat almanız, kamp malzemelerinizi doğru seçmekten geçiyor.

  • Hangi çadırı almalıyım ?
  • Kamp çadırı çeşitleri nelerdir ?

En önemli kamp malzemesi, şüphesiz konaklayacağınız çadır. Doğru çadırı nasıl seçersiniz? Sorusunu yanıtlamaya çalıştığımız kamp çadırı alırken dikkat edilmesi gerekenler adlı yazımızın faydalı olmasını umar, keyifli okumalar dileriz.

Kamp Çadırını İhtiyacınıza Göre Belirleyin.

Kamp çadırlarını, internet üzerinden bile temin edebilirsiniz. Ancak araştırmaya başlamadan önce, kendinize şu sorunun yanıtını vermelisiniz. ‘Kamp çadırında, kaç kişi kalmayı düşünüyorsunuz?’  kamp çadırı araştırmanıza başladığınızda, satılan ürünlerde kişi kapasitesi ibaresi olduğunu göreceksiniz. Kamp çadırları, kapasitesine göre sınıflandırılırlar. Bu sayede seçim yapmanız kolaylaşır. Ancak seçim yaparken şuna da dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim. Örneğin, 2 kişilik bir etkinlik planlıyorsunuz. Ancak partneriniz ya da siz fiziksel olarak standartların üzerindesiniz. Böyle bir durum da 2 kişilik kamp çadırı, size yetersiz gelecektir.

Bu durumun önüne geçebilmek için mutlaka alacağınız ürünü, kurulu bir biçimde görmenizi öneriyoruz. Geçmiş dönemlerde kısıtlı olan kamp malzemeleri satış dükkânlarının yerini, kurumsal zincir işletmeler aldığından, bu işletmeleri tercih ettiğinizde, ürünleri almadan önce kurulu bir biçimde görme şansınız olur.

Etkinliğinizi Nasıl Bir Yerde Yapacağınız Çok Önemlidir.

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler içerisinde, sanıyoruz en önemli nokta budur. Gideceğiniz yerin hava koşulları ve çevresel koşulları seçiminizde kesinlikle önemlidir. Gittiğiniz yer, çok soğuk, yağmurlu ya da yaban hayvanlarının yaşadığı bir yer olabilir. Kamp çadırı alırken bu koşulları göz önünde bulundurmalı, korunaklı, tenteli ve yalıtımlı seçenekleri değerlendirmelisiniz. Daha kullanışlı bir şey olsun istiyorum derseniz, tüm bu seçenekleri içerisinde barındıran 4 mevsim özellik gösteren korunaklı kamp çadırları da bulunur.  İlk etapta bu çadırlar için daha fazla ödeme yapabilirsiniz ama daha uzun süreli kullanım sağlayacağından çok daha avantajlı olacaktır.

Kamp Çadırının Ağırlığı Ve Kurumlum Özellikleri

Kamp yapacağınız yere her zaman özel aracınızla ya da bir toplu taşıma aracı ile ulaşmanız mümkün olmaz. Böyle bir durumda malzemelerinizi taşımanız gerekir. Gideceğiniz yerin ulaşım koşullarını göz önünde bulundurarak, küçük boyutlarda paketlenebilecek ve hafif olan bir ürün seçmeniz daha avantajlı olacaktır.

Bunun yanı sıra, birçoğumuz kamp çadırını kurmak konusunda el alışkanlığına ve yatkınlığına sahip olmayabilir. Açıkçası, olmanızda gerekmiyor. Çünkü çadır tasarımcılarının sizin adınıza işi kolaylaştırmak için, tasarladığı kurulumu kolay çadırlar bulunuyor. Ayrıca aldığınız portatif her üründe olduğu gibi, kamp çadırınızı nasıl kuracağınıza dair bilgilerin yer aldığı kullanım kitapçığı da ürünle birlikte size veriliyor.