Kamp yapmak isteyenlere kısa tavsiyeler

Kamp yapmak eğlenceli gözüksede sorumluluğu olan bir aktivitedir. Doğada bulunmak insana huzur verir ve sakinleştirir. Bu yüzden fırsat buldukça kamp yapmaya çalışırız. Sağlıklı ve güvenli bir kamp yapmak için ufak detaylara ihtiyacımız vardır. Bu detaylar sayesinde kamp becerilerinizi arttırabilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Çadır seçimi Öncelikle alacağınız çadırı iyi seçmelisiniz. Kamp yapacağınız aylara göre çadır seçimi yapmanız daha sağlıklı olur. Eğer yanlış kamp çadırı seçerseniz yazlık çadırla son bahar kış aylarında kamp yaparsanız çadırınız su ve soğuk geçirdiğinde kampınız felakete dönebilir.
  • Çadır kurma yeri , çadırınızı su yataklarına dere kenarlarına kurmayın. Yaban hayvanları geceleri su yataklarını ziyaret ederler bu canlılarla karşılaşmayı eminim istemeyiz. Sağlıklı bir kamp istiyorsak önce kendimizi güvene almalıyız.
  • Kamp arkadaşı , eğer arkadaşınızla kamp atıcaksanız bunu iyi seçmelisiniz. En iyi arkadaşlıklar tatilde belli olur. Bu yüzden kendinize her daim güvenebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz arkadaşlar seçmenizi tavsiye ederiz.
  • Yaban hayvanları , Doğada yalnız değilsiniz gittiğiniz yerlerde başka canlılarında olduğunu unutmayın öncelikle dikkatli olun ve onlarında yaşam alanlarına saygı gösterin
  • Yemek artıkları, kamp atarken yediğimiz yemek artıklarını kesinlikle çadırımıza yakın yerlere koymayın aksi taktirde yaban hayvanlarının çadırımıza yaklaşmaları an meselesi
  • Kamp çantası, Kendinize uygun kamp çantası seçin malzemeleriniz fazla ise bu size sıkıntı yaratabilir öncelikle yanınıza alıcağınız malzemeleri belirleyin ve buna uygun kamp çantası tedarik edin.
  • Kamp malzemeleri, yanınıza gereksiz malzemeler almayın ihtiyacın olan malzemeleri götürün ve ilk yardım malzemelerini sakın unutmayın.
  • Yağmur ve şimşek , gök gürleyip şimşek çaktığı zaman ağaç altında durmayın. Mümkünse metal eşyalardan uzak durun ve mağara tarzı bir yere sığınmaya çalışın
  • Kıyafet seçimi, Kamp atarken kıyafet seçimi çok önemlidir bu yüzden seçmiş olduğunuz kıyafetlerin mevsimsel değişikliklere göre olmasını belirleyin aksi taktirde üşür yada terlersiniz buda kamp esnasında hasta olmasınızı sağlar.
  • Kamp bıçağı, iyi bir bıçak hayat kurtarır. Bu yüzden yanınızdan temel malzemeleri eksik etmeyin

Bir önceki yazımız olan Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde hangi çadırı almalıyım, kamp çadırı ve kamp çadırı alırken neye dikkat etmeliyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fitness