Evde Basen eritme hareketleri

Basenler nasıl erir ? Evde basen eritme hareketleri nelerdir?

Basenler nasıl oluşur, Basen Kadınlarda genetik faktörlerin etkisinden, hormon bozukluklarından, sağlıksız yaşam ve hareketsiz yaşam tarzı gibi sebeplerden dolayı kalça ve uyluklarda yağ depolanması için en uygun ortamı oluşturup basenlerin oluşmasını sağlar. Basenler doymuş yağlardan oluşur ve Vücudumuz bu yağları enerjiye çevirmekte zorlanır. Kilo verirken yağların en zor eridiği bölgelerden biri basenlerdir. Basenlerinizden kurtulmak için Evde basen eritme hareketleri uygulayabilirsiniz. Basen eritme yöntemlerinin en başında Sağlıklı beslenme gelmektedir. Eğer basen eritme diyeti uygulamıyorsak sadece spor ile basenlerden kurtulmak imkansız olabilir. Basenleri inceltmek için tüm vücudumuzu bir takım halinde çalıştırmamız gerekir.

 

Basenler nasıl erir ? 

  • Basenleri eritmek için ilk önce yaşam tarzımızı değiştirmemiz gerekir. Aktif bir yaşam tarzı sağlığımız için çok önemlidir.
  • Sağlıklı beslenmeli ve basenlerin erimesi için yağ yakıcı yiyecekler tüketmeliyiz.
  • Düzenli uyku (Uyku vücudun ritmini ve biyolojik saatini düzenler.) uykunun önemi
  • Basenleri eritme hareketleri uygulayarak Basenlerin erimesini hızlandırabiliriz.
  • Diyet, basenleri eritmek istiyorsak mutlaka diyet uygulamamız gerekir.

Basen eritme programı ve Evde Basen eritme hareketleri

Hareketleri uygularken doğru olmasına dikkat edin. 2. antrenmandan itibaren hareketleri 5 er sayı ile arttırmaya başlayın ve bol bol su tüketin ve bunların yanında metabolizmayı hızlandıran bitkiler tarifini uygulayabilirsiniz.

1.Gün 1. hareket çömelme 40 tekrar

 

1.Gün 2.hareket Skater hareketi 45 saniye

 

1.Gün 3. hareket Sumo çöküşü 40 tekrar

1.Gün 4. hareket yan kalça kaldırma hareketi sağ 25-sol 25

 

1.Gün 5. hareket Duvar pozisyonu 20 saniye

Bir önceki yazımız olan Yeni başlayanlar için Fitness programı başlıklı makalemizde aylık fitness programı, fitness antrenman hareketleri ve fitness antrenman programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir