Göğüs Parçalama Hareketleri ve Göğüs Parçalama Programı

En etkili Göğüs parçalama antrenmanı yapmak için Göğüs parçalama hareketleri en Doğru şekilde uygulanmalı ve Göğüs parçalama programı disiplinli bir şekilde yapılmalıdır. Hedeflerimizi belirleyip Antrenman planlaması yapmamız gerekir Bu sayede göğüs kaslarını parçalama daha kolay olup fit bir görüntü elde edebiliriz.

Göğüs parçalama Antrenmanı

Öncelikle göğüs parçalama hareketleri uygularken hareketlerin nizami bir şekilde uygulanmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Göğüs parçalama programı yapmadan önce göğüslerimizde yeteri kadar kas kütlesi olduğundan emin olmamız gerekir. Belirli bir seviye kas kütlesi elde ettikten sonra kaslarımızı parçalama hareketlerine başlayabiliriz. Parçalama hareketlerini yaparken Protein içerikli beslenme uygulamalı ve doymuş yağlardan uzak durmalıyız. Kasları belirginleştirmek için yaptığımız Antrenman ile birlikte diyet uygulamamız halinde en belirgin vücut yapısına ulaşabiliriz.

Antrenmana başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri uygulanmalı açma germe ve esneme hareketleri yapılmalıdır. Bu sayede sakatlıklara karşı korunmuş oluruz. Ayrıca yapılan esneme hareketlerinin kasların gelişmesinde ve güçlenmesinde önemli bir faktör olduğunu’da unutmayalım.

Göğüs parçalama hareketleri

Göğüs Parçalama Programı

1.Süper Set hareketi

Bench Press3 x 8
Dumbell fly3 x 10-12-12

İlk süper setimiz Bench press 8 tekrar yaptıktan sonra Dinlenmeden Dumbell fly hareketine geçip 10 tekrar yapıyoruz ve gereken dinlenmeyi bu setten sonra gerçekleştiriyoruz. Sonrasında kalan setlere devam ediyoruz.

2.Süper Set hareketi

İncline Bench Press3 x 10
İncline Dumbell Fly3 x 10-12-12

İkinci süper setimiz İncline Bench press 10 tekrar yaptıktan sonra Dinlenmeden İncline Dumbell fly hareketine geçip 10 tekrar yapıyoruz ve gereken dinlenmeyi bu setten sonra gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında kalan setlere devam ediyoruz.

3.Süper set hareketi

Leverage chest Press3 x 10
Şınav3 x Max.

Üçüncü süper setimiz Leverage chest press 10 tekrar yaptıktan sonra dinlenmeden şınav pozisyonu alıp maximum sayıyı yapıyoruz ve gerekli dinlenmeyi bu setten sonra gerçekleştirip diğer setleri tamamlıyoruz.

Göğüs parçalama hareketleri
Bench Press 3 x 8
Dumbell fly 3 x 10-12-12
İncline Bench Press 3 x 10
İncline Dumbell Fly 3 x 10-12-12
Leverage chest Press 3 x 10
Şınav 3 x Max

Toplamda 6 hareketten oluşan parçalama programımız süper set olarak ikişer ikişer yapılmaktadır. Göğüsleri parçalama Programı olarak etkili bir program diyebiliriz. Buradaki püf noktalar Hedef belirlemek, hareketleri doğru yapmak, beslenme ve definasyon diyetine önem vermektir.

8 thoughts on “Göğüs Parçalama Hareketleri ve Göğüs Parçalama Programı

 • 23 Ağustos 2020 tarihinde, saat 00:04
  Permalink

  süper setler gerçekten yorucu ama yaptığımda gerginliği sonuna kadar hissediyorum
  Sporium.Net

 • 2 Eylül 2020 tarihinde, saat 01:34
  Permalink

  program çok hoşuma gitti. Bu ay programım bitiyor sonra buna başlayıp süper setli kombinasyonlar yaparım.

 • 6 Eylül 2020 tarihinde, saat 05:17
  Permalink

  Süper setler ve drop setler gerçekten çok etkili pump etkisini daha iyi anlıyosunuz.

 • 17 Ekim 2020 tarihinde, saat 23:27
  Permalink

  Güzel bir programa benziyor bu haftadan itibaren bu programa başlayacağım teşekkürler.

 • 6 Kasım 2020 tarihinde, saat 19:46
  Permalink

  Yaza girmeden hafif bir define yapıcam ve bu program hoşuma gitti büyümeden sonra bunu denemeyi düşünüyorum.

 • 1 Aralık 2020 tarihinde, saat 02:06
  Permalink

  işe yarar mı diye deniyim dedim biraz yorucu geldi ama uzun zamandır ilk defa böyle güzel pump etkisi hissettim. güzel program teşekkürler

 • 20 Aralık 2020 tarihinde, saat 20:30
  Permalink

  göğüsleri parçalamak istiyorsanız definasyon diyetide yapmanız gerekli aksi taktirde büyüme zamanı göğüsleriniz parçalı gözükmeyecektir. parçalı gözükmenin her şeyi definasyon ile ancak mümkün olabiliyo

 • 4 Ocak 2021 tarihinde, saat 13:26
  Permalink

  ilgimi çekti programı bir deniyim dedim, antrenmandan sonra yazma gereği hissetim. Bu sporu yaklaşık 5-6 yıldır yapıyorum böyle pump olduğumu hatırlamıyorum. Demek ki kaslara bazen şok etkisi yaratmak gerekiyormuş

Yorumlar kapatıldı.