Hacim kazandıran Göğüs büyütme programı

Göğüs büyütme antrenmanı ve Göğüs büyütme hareketleri

Devasal Göğüslere sahip olan Arnold Schwarzenegger Kendine has stiliyle geliştirdiği göğüs büyütme antrenmanı ve göğüs büyütme programını detaylarıyla birlikte inceleyeceğiz. Vücut geliştirme konusunda üstün başarıları olan Arnold Schwarzenegger tüm zamanların en iyi atletik vücut yapısına sahip kişi diyebiliriz. Göğüslere hacim kazandırmak ve daha profesyonel bir vücut geliştirmek istiyorsak Arnold schwarzenegger’in dediği gibi ”Çok sıkı çalışma maksimum ter ve daha fazla zaman gerekir” diyerek ”başarıya giden yolun en önemli anahtarının öz güven olduğunu” unutmamamız gerekir.

Yüksek tekrar sayılarına rağmen Arnold Schwarzenegger , göğüs antrenmanlarında maksimum hacim kazanmak için olduğunca yüksek ağırlıklar kullanmayı tercih etmiştir. Tekrar sayısını azaltarak ve ağırlığı artırarak piramit sistemini uygulamıştır. Ayrıca yaptığı antrenman programlarında sistemli bir şekilde bir dumbbell ya da barbell kullanarak straight-arm pullovers hareketini uygulamıştır. Her ne kadar bunun göğüs kafesini genişlettiğini düşünmüş olsa da bu gerçek asla kanıtlanamamıştır. Ama gerçek olan bir şey varsa buda Arnoldun iri göğüs kaslarıdır.

Tam 7 kez Mr Olympia şampiyonu olan Arnold Schwarzenegger den Daha hacimli göğüsler için antrenman programı

Göğüs geliştirme hareketleri

1.Hareket Bench Press

Arnold Schwarzenegger’in göğüs egzersiz hareketlerinin en favorisi diyebiliriz. Arnold, Bench hareketinin, kas büyüklüğü ve kuvveti oluşturmak için en önemli göğüs egzersizlerinden biri olduğunu makalelerinde vurgulamıştır. Halter ile yapılan bench press, çoğu spor uzmanı tarafından en iyi bileşik göğüs egzersizlerinden biri olarak kabul edilir. Bu yüzden bench press hareketi göğüs hareketlerinin içinde oldukça önemli bir harekettir.

2. Hareket İncline Bench Press

Daha Büyük göğüsler için Daha büyük hedefler olmalı.. Bu yüzden o yıllarda diğer vücutcular tarafından ihmal edilen Eğilimli göğüs hareketi incline press Arnold tarafından hiç bir zaman ihmal edilmedi. Daha büyük göğüsler için bölgenin Üst kısmını dolduran Arnold pramit şeklinde çalıştığı antrenmanında incline bench pressin ne kadar önemli olduğunu bizlere hatırlatmaktadır.

3.Hareket İncline flyes

Dumbelleri bir birine değdirmeden gerçekleştirdiği yana açış hareketinde Göğüs gelişimini ve gerginliğin ne kadar önemli olduğunu belirten Arnold Bu hareketi 10-8-6 şeklinde olmak üzere 3 set ile tamamlamaktadır.

4.Hareket Dips

15-10-8 set sayısı olmak üzere toplamda 3 set ile dips hareketi

5. Hareket Dumbell Pullovers

Göğüs Antrenman programı

Benc press15-10-8-6-4
İncline Bench press10-8-6-4
İncline Flyes10-8-6
Dips15-10-8
Dumbell pullovers15-15-15