En İyi Alt Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri

En iyi alt göğüs kası geliştirme hareketleri, pektoral kasların alt kısmının gelişmesini hedefleyerek göğüslere dolgunluk, belirginlik ve görsel olarak çekici bir görünüm kazandırır. Genel olarak yaptığınız göğüs antrenmanları tüm göğüs kaslarını etkiler ancak göğüs kasları üst, orta ve alt göğüs olmak üzere farklı açılarda çalışır. Göğüs kaslarının daha etkili gözükmesi için alt göğüs kaslarının daha belirgin bir şekilde dolgunlaşması gerekir. En etkili alt göğüs hareketleri ve alt göğüs antrenmanı ile pektoral kasların alt bölümüne odaklanarak bu bölümdeki kasların gelişmesi için yoğunluk sağlanır. Bu sayede alt göğüs kaslarınızda bir keskinlik elde edebilir ve göğüs kaslarınızın daha belirgin, daha estetik gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Alt göğüs kaslarının tam olarak gelişmesi biraz zor olabilir çünkü pek çok göğüs egzersizi, göğüs kaslarınızı bir bütün olarak çalıştırır. Göğüs kasları sadece omuzlarınıza güç ve denge sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kollarınızı hareket ettirmenize yardımcı olur. Tüm üst kaslar birbirine bağlıdır ve en iyi bir vücuda sahip olmak için tüm kaslarınızı farklı açılarda çalışmanız gerekir.

En Etkili Alt Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri

En Etkili Alt Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri

Alt göğüs kaslarınızın zayıf olduğunu düşünüyorsanız, programlarınıza bu egzersizleri dahil edebilirsiniz. Kas Gelişimi için, maksimum kaldırabileceğiniz ağırlığın %75-85 ini kaldırıp 8-12 tekrar aralıklarına göre uygulayın ve 60 saniye dinlenme süresini uygulayın. Antrenmana her gittiğinizde ağırlığı biraz daha arttırmaya çalışın. Hali hazırda bir programınız yoksa, fitness başlangıç programı veya Orta seviye fitness programı ile ücretsiz programlar edinebilirsiniz.

Decline Dumbbell Fly

High Cable Cross

Decline Bench Press

Chest Dips

Decline Dumbbell Press

Dumbbell Pullover